نظرسنجی

شما از چه طریق با این سایت آشنا شدید؟


پر بيننده ترين مطالب

لاغراندام‌های اسپاركلی!تعداد بازدیدکنندگان 3709 بازدید نسخه چاپی

این دو محصول جدید و جمع و جور اسپاركل دارای برد مرجع شركت انویدیا بوده و تغییراتی توسط شركت اسپاركل روی آنها اعمال نشده است. این دو محصول تازه وارد، اولین سری از محصولات شركت nvidia با قابلیت پشتیبانی از رابط گرافیكی DirectX 10.1 هستند كه پردازنده گرافیكی آن بر‌اساس فناوری 40 نانومتری ساخته شده است.

این محصولات كه به نوعی رقیب محصولات جدید شركت ATI هستند از امكانات و مشخصاتی خوبی در مقایسه با قیمت خود برخوردار هستند كه در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم. كارت گرافیكیGeforce G210 مجهز به پردازنده گرافیكی GT218 با فناوری ساخت 40 نانومتری با توان مصرفی بسیار پایین و 512 مگابایت حافظه DDR2 است. پردازنده گرافیكی این كارت تك اسلاتی از 16 واحد سایه‌زنی جریانی بهره می‌برد كه وظیفه پردازش دستور‌العمل‌های سایه‌زنی را در فركانس 1402 مگاهرتز انجام می‌دهد.

پهنای باند حافظه در كارت گرافیكی Geforce G210 در فركانس استاندارد 6. 4 گیگابایت در ثانیه است كه این ویژگی به علت وجود رابط حافظه 64 بیتی و فركانس 800 گیگاهرتزی حافظه (400 مگاهرتز مؤثر) این محصول حاصل شده است. نكته آخر در مورد مشخصات فنی این كارت كم مصرف، فركانس پردازنده این كارت‌گرافیكی است كه در فركانس 589 مگاهرتز فعالیت می‌كند و در كنار سایر مشخصات فنی كارت گرافیكی، كارایی مناسبی را برای كاربران به ارمغان می‌آورد.

توان مصرفی این كارت‌گرافیكی در سایت NVIDIA حدود 30.5 وات عنوان شده و حداقل یك منبع‌تغذیه 350 واتی برای آن توصیه شده است. خنك‌كننده كارت گرافیكی Geforce G210 شامل یك فن 45 میلیمتری‌متری (4.5 سانتیمتر) است كه روی یك خنك‌كننده آلومینیومی با هسته مسی نصب می‌شود. ماژول‌های حافظه به كار رفته در این مدل، H5P51G63EFR ساخت Hynix است و در حداكثر فشار كاری هم گرمای چندانی تولید نمی‌كند. صدای ایجاد شده توسط سیستم خنك‌كننده كارت گرافیكی Geforce G210 در زمان درگیری كم پردازنده حدود 0.5 Sone ) Sone واحد كیفی صدا برای شنونده) و دمای تولیدی 40 درجه در توان مصرفی 8.7 وات است و همین مقایسه در زمان درگیری بالای پردازنده این كارت گرافیكی حدود 1.3 Sone و دمای ایجاد شده 61 درجه در توان 19.5 وات است.

این آمار در تست‌های انجام شده توسط سایت سخت‌افزاری PcGamesHardware بدست آمده است. این مسئله باعث شده كه Geforce G210 به انتخابی مناسب برای HTPC (كامپیوتر مخصوص سینمای خانگی) تبدیل شود. كارت گرافیكی Geforce GT220 مجهز به پردازنده گرافیكی GT216 با فناوری ساخت 40 نانومتر است. این كارت گرافیكی از یك گیگابایت حافظه GDDR3 بهره می‌برد، قابل گفتن است كه این كارت با یك گیگابایت حافظه DDR2 نیز عرضه شده است.

این كارت گرافیكی تك اسلاتی بوده و از 48 واحد سایه‌زنی جریانی بهره می‌برد. پردازنده گرافیكی این كارت در فركانس كاری 625 مگاهرتز و واحد‌های سایه‌زنی آن نیز در فركانس 1360 مگاهرتز فعالیت می‌كند. در مدل مجهز به حافظه GDDR3، یك گیگابایت حافظه GDDR3 تعبیه شده روی این كارت‌گرافیكی در فركانس كاری 1400 مگاهرتز فعالیت می‌كند كه با در نظر گرفتن رابط حافظه 128 بیتی پهنای باندی برابر با 22.4 گیگابایت در ثانیه را برای این كارت‌گرافیكی فراهم می‌كند.

اما در كارت گرافیكی Geforce GT220 با یك گیگابایت حافظه DDR2، حافظه كارت گرافیكی در فركانس كاری 800 مگاهرتز فعالیت می‌كند كه در این شرایط پهنای باند این كارت گرافیكی به 12.8 گیگابایت در ثانیه خواهد رسید.

كارت گرافیكی Geforce G220 از لحاظ ساختار ظاهری،‌ اندازه برد و سیستم خنك‌كننده تفاوتی با كارت‌گرافیكی Geforce G210 ندارد. ابعاد این دو كارت گرافیكی 16.7× 7 سانتی‌متر است كه نسبت به سایر محصولات هم خانواده خود جثه بسیار كوچكی دارند.

فناوری‌های Geforce G210 & Geforce GT220 پردازنده گرافیكی این دو كارت گرافیكی مجهز به نسل دوم فناوری پیشرفته Pure Video است كه این ویژگی امكان پردازش تصاویری ویدیویی را با حداقل درگیری پردازنده و بهترین كیفیت ممكن می‌سازد. این دو كارت گرافیكی نخستین محصولات این شركت هستند كه از رابط گرافیكی DirectX 10.1 و سایه‌زنی نسخه 4.1 ‏‎ (Shader Model 4.1)‎ پشتیبانی می‌كنند كه این مسئله امكان نمایش تصاویری بهتر و با كیفیت‌تر را در ویندوز به كاربران می‌دهد، شایان ذكر است كه این محصولات كوچك با ویندوز نسخه 7 مایكروسافت سازگاری دارند.

این دو كارت گرافیكی مجهز به خروجی‌های DVI و D-Sub و HDMI (به صورت پیش‌فرض) هستند. این دو مدل كارت گرافیك به زودی توسط شركت فاره با 2 سال گارانتی این شركت وارد بازار پر طرفدار كارت‌های گرافیكی خواهد شد.

GeForce_G210_3qtr_med

Geforce_G210_RAM

 

 

GeForce_GT_220_bracket_med

GeForce_GT_220_f_med

GeForce_GT_220_f_med

GT218_Chip_Ruler