نظرسنجی

شما از چه طریق با این سایت آشنا شدید؟


پر بيننده ترين مطالب

ابزاری برای آسایش صاحبان نوت بوكتعداد بازدیدکنندگان 3660 بازدید نسخه چاپی

گرمای تولید شده نوت‌بوك‌ها و رایانه‌های قابل حمل امروزه مشكل اساسی این دستگاه‌های می‌باشد.

شركت كولر مستر وسیله‌ای به نام NotePAL را طراحی و ساخته است كه علاوه بر نگهداری لپ‌تاپ، دارای طرح ارگونومیكی مخصوصی می‌باشد كه راحتی كاربر در استفاده از نوت‌بوك را فراهم می‌آورد. NotePAL همچنین به عنوان یك خنك‌كننده نوت‌بوك كاربرد دارد. این محصول با توجه به مواد سازنده خود كه از آلیاژهای مخصوص آلومینوم ساخته شده است و همچنین وجود فن‌های بسیار ساكت، نوت‌بوك را بسیار خنك می‌كند.

همچنین گیره‌ها و پدهای مخصوصی در این محصول به كار گرفته شده تا از سر خوردن نوت‌بوك‌ها جلوگیری شود. نوت‌پال‌ها در طرح‌ها و سری‌های مختلفی ارایه شده‌اند كه بسته به نوع نوت‌بوك، نحوه استفاده و سلیقه كاربر و همچنین قابلیت‌هایی كه در نوت‌پال‌ها گنجانده شده‌اند قابل متفاوت هستند.

یكی از مدل‌های این محصولات مدل U2 نام دارد. این مدل به عنوان یك تكیه‌گاه و محافظ برای نوت‌بوك عمل می‌كند به طوری كه كاربر می‌تواند نوت‌بوك خود را در درون آن قرارداده و حتی در هنگام افتادن از ضربه‌های احتمالی به نوت‌بوك جلوگیری به عمل آورد. همچنین با و جود سطح مشبك آن فن‌های به كار رفته در آن را می‌توان به طور سلیقه‌ای و بسته به نوع نوت‌بوك در نقاطی كه گرمای بیشتری دارند به آن متصل كرد تا بهترین نتیجه برای خنك‌سازی به دست آید.