نظرسنجی

شما از چه طریق با این سایت آشنا شدید؟


پر بيننده ترين مطالب

نمایشگر فوق باریك LED سامسونگتعداد بازدیدکنندگان 4752 بازدید نسخه چاپی

دنیای كامپیوتر و ارتباطات- شركت سامسونگ، به عنوان دارنده مقام اول در تولید صفحه‌ نمایش‌های كریستال مایع (LCD) در دنیا چندی پیش مانیتور LED جدید خود را كه مجهز به فناوری جدید و طراحی بسیار جذابی است معرفی كرد.

مانیتور XL2370 معرفی شده توسط شركت سامسونگ، یكی از محصولات حرفه‌ای این شركت است كه در ساخت آن از پانل (صفحه نمایش) باریك و فناوری انحصاری TOC (Touch Of Color) استفاده شده است. دو ویژگی‌ ضخامت بسیار كم و سازگاری با محیط زیست در طراحی این محصول، باعث تمایز مانیتور XL2370 سامسونگ از دیگر محصولات شده است.

با استفاده از فناوری جدبد نور پس زمینه LED، ضخامت مانیتور XL2370 به 19.9 میلی‌متر (سه چهارم اینچ یا 0.78 اینچ) رسیده است كه این مقدار در حدود یك سوم ضخامت مانیتور‌های استانداردی است كه با همین سایز در بازار به فروش می‌رسد.

فریم كریستالی با ساختار خاص در مانیتور XL2370 همراه با فناوری TOC، باعث كاهش انعكاس و بازتاب نور محیط به چشم كاربر می‌شود همچنین پایه براق این مانیتور با طراحی صیقلی اكرلیكی شفاف از جنس كریستال است، باعث ایجاد این تصور می‌شود كه تصویر مانیتور در روی هوا معلق است!

مانیتور XL2370 سامسونگ مجموعه‌ای از ویژگی‌های مناسب برای محافظت محیط زیست را ارائه می‌كند كه یكی از آنها كاهش انرژی مصرفی است. با وجود این ویژگی مصرف این مانیتور یك سوم كمتر از مصرف مانیتور‌های موجود در بازار با همین سایز است. همچنین این محصول عاری از هرگونه مواد شیمیایی سمی مانند هالوژن یا جیوه است كه برای محیط زیست بسیار خطرناك است.

سامسونگ در فرآیند تولید فناوری TOC خود با حذف اسپری و رنگ‌های مضر باعث افزایش امكان بازیافت مانیتور نیز شده است. كاهش قابل توجه حجم بسته‌بندی این محصول  می‌تواند باعث كاهش چشمگیر هزینه حمل و نقل و همچنین كاهش میزان كربن تولیدی در محیط زیست شود. علاوه بر این موارد مانیتور XL2370 سامسونگ با ویژگی‌های مناسب خود بیشترین میزان كارایی را در اختیار كاربر قرار می‌دهد.

وجود ویژگی Mega Dynamic Contrast Ratio ( نسبت كنتراست دینامیك میلیونی) در XL2370  با نسبت 5,000,000:1 ، باعث ایجاد تصویری مناسب با میزان درجه رنگ سیاه بالا و در نتیجه ارائه رنگ‌های واقعی می‌شود كه این موضوع در كنار زمان پاسخ‌دهی دو میلی‌‌ثانیه این مانیتور (در حالت خاكستری به خاكستری) باعث نمایش تصاویر ورزشی، ویدیویی مهیج و بازی‌ها با كمترین میزان محو‌شدگی می‌شود.

همچنین مانیتور XL2370 با پشتیبانی از حداكثر دقت 1080×1920 پیكسل، این امكان را بوجود می‌اورد كه كاربر بدون كوچكترین مشكل بتواند تصاویری ویدیوی خود را كه با استاندارد HD ذخیره شده است ببیند و از دیدن كیفیت تصاویر  واقعی در این محصول لذت ببرد. جای یانگ لی مدیر بخش نمایش بصری شركت سامسونگ می‌گوید: «ما انتظار داریم كه مانیتور XL2370 عصر جدیدی در بازار مانیتور‌‌های LED ایجاد كند.»

سامسونگ با طراحی زیبای محصولات خود و با پاسخ به نیاز بازار برای ساخت وسایل هماهنگ با محیط زیست به عنوان یك شركت پیشرو در این زمینه، باعث ایجاد راهی هموار برای ساخت مانیتور‌های LED خواهد شد.