نظرسنجی

شما از چه طریق با این سایت آشنا شدید؟


پر بيننده ترين مطالب

اسوس كمترین نرخ خرابی كامپیوتر همراه را داردتعداد بازدیدکنندگان 3661 بازدید نسخه چاپی

ایتنا- نتایج تحقیقی روی سی‌هزار لپ‌تاپ معیوب مشخص كرده یك سوم لپ‌تاپ‌ها در سه سال اول استفاده دچار مشكل می‌شوند، نت‌بوك‌ها بیشتر از لپ‌تاپ‌ها خراب می‌شوند و اسوس (ASUS) و توشیبا، كمترین آمار خرابی را دارند.

از آنجا كه لپ‌تاپ‌ها اغلب از قطعات اولیه سخت‌افزاری مشابه و معمولا یكسانی ساخته می‌شوند، ممكن است چنین به نظر برسد كه برندهای مختلف لپ‌تاپ تفاوتی با هم ندارند، دست‌كم تا زمانی كه سخت‌افزارهای به كار رفته در ساخت آنها مشابه هم هستند و قابلیت اعتماد همسانی دارند.

بر اساس این گزارش شركت خدمات گارانتی اسكوئر ترید، به تازگی در مقاله‌ای پژوهشی، نرخ خرابی 30هزار لپ‌تاپ را برای مقایسه برند و طبقه‌بندی سخت‌افزاری آنها بررسی كرده و به نتایجی دست یافته كه حتی شما را متعجب خواهد كرد.

نكته اصلی این گزارش این است كه از هر 3 لپ‌تاپ، دست‌كم یكی در فاصله زمانی كمتر از سه سال دچار خرابی می‌شود و جالب‌تر این‌كه لپ‌تاپ‌هایی با مارك‌های ASUS و توشیبا كمترین نرخ خرابی را دارند. در حالی كه لپ‌تاپ‌های با مارك‌های ایسر، گیت‌وی و به خصوص اچ.پی كه پرفروش‌ترین برند لپ‌تاپ در سطح جهان است با معضل نرخ خرابی بالاتر از متوسط روبرو است.

علاوه بر آن دو سوم این مشكلات ناشی از خرابی‌های سخت‌افزاری است. در حالی كه یك سوم باقی‌مانده در رده خرابی‌های تصادفی طبقه‌بندی می‌شوند. در مورد خرابی‌های لپ‌تاپ‌ها، به ویژه می‌توان از نت‌بوك‌ها نام برد كه اصلا عملكرد خوبی در این زمینه ندارند؛ شاید هم از یك دستگاه كامپیوتری ارزان‌قیمت نباید انتظار بیشتری داشت.

نرخ خرابی این لپ‌تاپ‌ها تا 20 درصد بیش از لپ‌تاپ‌های معمولی است. ولی این را هم در نظر داشته باشید كه نت‌بوك، ابزار نسبتا جدیدی است و این اطلاعات بر مبنای عملكرد آنها در طول تنها یك سال به دست آمده است.