نظرسنجی

شما از چه طریق با این سایت آشنا شدید؟


پر بيننده ترين مطالب

تحریم، میلاد را برج مخابراتی نكردتعداد بازدیدکنندگان 3358 بازدید نسخه چاپی

ایتنا- با توجه به ضعف كشور در حوزه مخابرات، میلاد كه قرار بود به عنوان برج مخابراتی راه‌ندازی شود به دلایل تحریم این امر محقق نشد و این در حالیست كه در صورت سرمایه‌ذاری بر روی شاخه ارتباطات و دولت الكترونیك، به اهداف چشم‌انداز خواهیم رسید.

به گزارش آژانس خبری تدبیرگران، مدیرعامل ایمانتك با حضور در تی مدیا سنتر نمایشگاه الكامپ با بیان این مطلب اظهار كرد: تغییر در عملكرد ضعیف فعالان حوزه اقتصادی كشور، سبب ایمن شدن معاملات تجارت الكترونیك و متقاعد كردن بانك‌ها در استفاده از بانكداری الكترونیكی می‌شود همچنین در صورتیكه فرهنگ آی سی تی در كشور به درستی انجام گیرد و بانك‌ها را واسطه‌ای برای معاملات خود قرار دهیم می‌توان گردش اموال و نقدینگی را چند برابر كرده و زمینه اشتغال را گسترش داد.

وی فناوری اطلاعات و ارتباطات را ابزاری برای عدالت، اشتغال، آرامش و امنیت دانست و درباره ارزیابی خود از دولت الكترونیك در ایران گفت: هم اكنون شاهد پیشرفت خوبی در زمینه دولت الكترونیك هستیم اما بهتر بود دولت از 5 سال گذشته اقدام به الكترونیكی كردن امور می‌كرد.

همچنین با توجه به اصلاح الگوی مصرف می‌توان گفت، استفاده از تكنولوژی آی تی راهی برای اصلاح الگوی مدیریتی است بنابراین باید نسبت به فرهنگ‌سازی آن كوشید. مدیر ایمانتك ادامه داد: عدم حمایت و نظارت دولت بر روی قانون كپی‌رایت سبب شده تا در حوزه نرم‌افزار در مقایسه با كشوری مانند هند پیشرفت چندانی نكنیم، از طرفی كمبود پهنای باند كافی در كشور سبب شده تا حرفی برای گفتن در این زمینه نداشته باشیم همچنین با توجه به اینكه هدف از ساخت برج میلاد، احداث برج مخابراتی بود با توجه به تحریم‌ها این امر به سرانجام نرسید و سبب برون رفت كشور از ضعف مخابراتی نشد.

غنی‌زاده به مبحث افزایش روزافزون قاچاق در حوزه سخت‌افزار اشاره كرد و افزود: متاسفانه 90 درصد واردات رم به كشور از مبادی غیر قانونی صورت می‌گیرد به طوری كه این حوزه از هر گونه نظارتی محروم است همچنین می‌توان سهم بازار قانونی حافظه را 10 درصد برآورد كرد كه باید با شناسه دار كردن كالا و كاهش تعرفه جلوی واردات غیرقانونی را گرفت.