نظرسنجی

شما از چه طریق با این سایت آشنا شدید؟


پر بيننده ترين مطالب

مدیرعامل تكانیس: تحریم و عقب ماندن از تكنولوژیتعداد بازدیدکنندگان 3243 بازدید نسخه چاپی

ایتنا- هم اكنون ایران از بسیاری از تكنولوژی‌ها به دلیل شرایط تحریم عقب مانده و زمینه تعامل با برخی شركت‌های مطرح در حوزه فناوری برای كشور مهیا نیست، همچنین این حوزه چشم انتظار حمایت مسوولان است.

محمد قلم‌چی، مدیرعامل شركت تكانیس و ارائه دهنده راهكارهای مخابراتی، با حضور در تی- مدیا سنتر نمایشگاه الكامپ با بیان این مطلب اظهار كرد: تكانیس با بررسی نیازهای تكنولوژیك یك جامعه در حوزه الكترونیك و مخابرات، آنها را بومی‌سازی كرده و در قالب اختراع به ثبت می‌رساند.

همچنین با شناسایی نیازهای مشتری در جهت رفع خواسته‌ها اقدام كرده زیرا هدف شركت صرفا جلب رضایت مشتری و توانایی استفاده از آخرین تكنولوژی روز دنیا است. وی تلفن همراه را پرفروش‌ترین وسیله جهانی با توجه به ضریب نفوذ صددرصدی در اكثر كشور‌ها و 75 درصدی در ایران دانست و گفت: براین اساس از سال 84 اقدام به تولید Deviceهای بلوتوث و اولین تكنولوژی بلوتوث انتقال دیتا كردیم به طوری كه با قابلیت portable بودن ویژگی كامپیوتر را بر روی تلفن همراه شبیه‌سازی می‌كند.

قلم چی به فعالیت در حوزه‌های جی پی اس و مكانیابی اشاره كرد و گفت: پروژه‌های ملی بسیاری در این زمینه نهایی شده همچنین با توجه به كسب دانش فنی در این زمینه 70 درصد راه هموار شده به طوری كه در زمینه نصب آنتن روی دستگاه بلوتوث با شركت سیسكو قرارداد همكاری بسته شده و با شركتی مرتبط در زمینه موبایل‌های اپل نیز برای ارئه خدمات بلوتوث تعامل داریم.

او به محرومیت ایران از بسیاری تكنولوژی‌ها اشاره كرد و گفت: با توجه به پایین بودن كیفیت مونتاژ در ایران، از یك سری فناوری‌ها نیز عقب هستیم و تهیه قطعات برای تولید داخل بسیار هزینه داشته همچنین در تولید محتوا نیز براساس نیاز كاربر تولیداتی داشته‌ایم، اما باید گفت پروسه‌ای هزینه‌بر است كه نیازمند حمایت است و متاسفانه هم اكنون بسترهای آن فراهم نیست.

قلم چی درباره نرم‌افزار جاوا گفت: با توجه به استقبال از نرم‌افزار جاوا در تلفن همراه و پشتیبانی از ویندوز موبایل، متاسفانه این نرم‌افزار تحت لایسنس شركت سان است كه با توجه به مشكلات تحریم امكان تعامل و همكاری با این شركت وجود ندارد و باید در بسیاری موارد این لایسنس‌ها را دور زد بنابراین در حوزه تولید محتوا در ابتدای راه هستیم.