نظرسنجی

شما از چه طریق با این سایت آشنا شدید؟


پر بيننده ترين مطالب

Access Point Router WRT120N

مدیر قدرتمند تجهیزات شبكه بی‌سیم و كابلی در شبكه شماتعداد بازدیدکنندگان 4619 بازدید نسخه چاپی

تجهیزات شبكه‌های بی‌سیم شركت Linksys با طراحی زیبا و كیفیت خود توانسته‌اند نه تنها در دنیا، كه در ایران هم كاربران زیادی را به سمت خود جلب كنند. جالب است بدانید رتبه این برند در بازار تجهیزات شبكه بی‌سیم در بازارهای دنیا اول است. Linksys همواره سعی كرده برای هر كاربرد فنی دستگاهی در سبد محصولی خود داشته باشد. یكی از جدیدترین محصولات این شركت WRT120N نام دارد كه در رده Access Point Routerهای با قیمت مناسب طبقه‌بندی می‌شود. این دستگاه از قابلیت‌های خوبی جهت راه‌اندازی شبكه‌های متوسط اداری و خانگی برخوردار است.

 


این مدل با پشتیبانی از استانداردهای 802.11b/g/n به شما امكان ایجاد شبكه بی‌سیم قدرتمندی را می‌دهد. استاندارد 802.11n در این APR می‌تواند داده‌های شبكه بی‌سیم شما را با حداكثر سرعت 150 Mbps انتقال دهد.  همچنین محدوده تحت پوشش (Coverage) این دستگاه در استاندارد 802.11n نسبت به استاندارد 802.11g بسیار بیشتر می‌باشد. البته امكان پشتیبانی همزمان از استانداردهای قدیمی 802.11b/g نیز در این مدل پیش‌بینی شده است.  به علاوه این APR از 4 پورت Fast Ethernet جهت اتصال 4 دستگاه با استفاده از كابل Ethernet و یك پورت WAN) Internet) هم برخوردار است.


امكان به اشتراك‌گذاری اینترنت بین كاربران شبكه بی‌سیم و كابلی شما با استفاده از WRT120N نیز ممكن است.  با وجود قابلیت‌هایی چون ایجاد شبكه بی‌سیم، سوییچ 4 پورت Fast Ethernet و امكان به اشتراك‌گذاری اینترنت در شبكه می‌توان ادعا كرد با WRT120N می‌توانید به صورت یكجا شبكه بی‌سیم و كابلی خود را مدیریت نمایید. پیش‌بینی 2 آنتن داخلی با قدرت 2dBi در این دستگاه موجب توان بالای این مدل در ارسال و دریافت داده‌ها در شبكه بی‌سیم گشته است. Linksys جزو اولین شركت‌هایی بود كه به سمت ابتكار نصب آنتن‌ها به صورت داخلی در تجهیزات بی‌سیم روی آورد.


آنتن‌های داخلی در تجهیزات شبكه‌های بی‌سیم Linksys نه تنها از توان كاری آنها كم نكرده، بلكه موجب شده طراحی این دستگاه‌ها بسیار زیبا شوند كه البته WRT120N نیز از این قاعده مستثنی نیست. از لحاظ امنیتی WRT120N از آخرین استانداردها مانند WEP، WPA و WPA2 پشتیبانی می‌كند.  همچنین تكنولوژی WPS در این دستگاه به شما امكان می‌دهد به ساده‌ترین شكل ممكن و تنها با فشار یك دكمه امنیت را در شبكه بی‌سیم خود برقرار سازید. فرآیند نصب و بهره‌گیری از قابلیت‌های این APR با وجود رابط كاربری ساده آن حتی برای كاربران تازه‌كار نیز آسان است. جالب است بدانید WRT120N با ویندوز 7 هم كاملاً سازگار است.