نظرسنجی

شما از چه طریق با این سایت آشنا شدید؟


پر بيننده ترين مطالب

معرفی اولین نسخه اوركلاك شده كارت گرافیك توسط اسوستعداد بازدیدکنندگان 3700 بازدید نسخه چاپی

ایتنا- ASUS در پاسخ به نیاز كاربران برای داشتن كارت گرافیكی با كارایی بالا، اقدام به معرفی سری جدید ASUS EN9800GTX+/HTDP/512M نموده است كه در آنها از جدیدترین نسل از پردازنده‌های گرافیكی یعنی NVIDIA GeForce 9800 GTX+ استفاده شده است. اولین نسخه اوركلاك شده از این سری كارت گرافیك با نام EN9800GTX+ TOP در آینده‌ای نزدیك وارد بازار خواهد شد و عملكردی بالا را برای كاربران به ارمغان خواهد آورد. یكی از ویژگی‌های این سری از كارت‌های گرافیك SmartDoctor است.

این امكان در واقع ابزاری است كه با استفاده از آن كاربران قادر خواهند بود تا فركانس سایه‌زنی مربوط به پردازشگرهای گرافیكی را تنظیم نمایند. همچنین با استفاده از این امكان كاربران می‌توانند فركانس سایه‌زنی و فركانس موتور را به صورت مستقل از یكدیگر و بدون نیاز به انجام عمل reflash  و یا  reboot  كردن BIOS ، اوركلاك نمایند. همچنین این كارت گرافیك از امكان دیگری با  نام ASUS GamerOSD بهره می‌برد كه در واقع می‌تواند توان و قدرت حقیقی كارت‌های گرافیك اسوس را عملیاتی سازد.

این ویژگی امكان انجام اوركلاكینگ پردازشگر گرافیك بر روی صفحه نمایش و در حین انجام بازی را فراهم می‌آورد و به كاربران اجازه می‌دهد تا كارایی گرافیكی سیستم خود را در صورت نیاز، بصورت آنی ارتقاء ببخشند. علاوه بر این، ASUS GamerOSD  به كاربران این امكان را می‌دهد تا لحظات مهیج بازی را به صورت انتخابی پخش و یا به آسانی بر روی اینترنت منتشر نمایند. استفاده از تكنولوژی هوشمند شفاف‌ساز تصویر یكی دیگر از نكات قابل توجه در این كارت‌های گرافیكی است.

بكارگیری این تكنولوژی در كارت‌های گرافیك اسوس باعث می‌شود تا تصاویر پخش شده آن طور كه مناسب چشمان انسان است، قابل تنظیم باشد. بنابر این با استفاده از این تكنولوژی، دیدن فیلم‌های سینمایی بر روی كامپیوترهای خانگی به خوبی دیدن آنها برروی بهترین تلویزیون‌ها خواهد بود. همچنین تكنولوژی Splendid™ را می‌توان بهترین مكمل برای تكنولوژی NVIDIA PureVideo HD دانست كه قادر است عمل رمزگشایی تصاویر را به بهترین شكل انجام دهد. گفتنی است سری كارت‌های گرافیك EN9800GTX+ با بكارگیری تكنولوژی HybridPower™  و سیستم بهینه‌ساز توان مصرفی، قادرند تا تصاویری همچون واقعیت را برای كاربران فراهم آورد.