نظرسنجی

شما از چه طریق با این سایت آشنا شدید؟


پر بيننده ترين مطالب

گفت‌وگو با محسن سلاجقه، مدیر وب‌سایت فروشگاه‌ساز اینترنتی جهان دیتا

یك فروشگاه‌ساز اینترنتی موفقتعداد بازدیدکنندگان 3317 بازدید نسخه چاپی

به عنوان اولین سئوال، لطفا خودتان را برای خوانندگان ماهنامه معرفی بفرمایید؟
● من محسن سلاجقه هستم، مدیر وب‌سایت فروشگاه‌ساز  اینترنتی جهان دیتا.


تعریف یك فروشگاه‌ساز اینترنتی چیست؟
● سرویس یا خروجی فروشگاه‌ساز اینترنتی، یك سایت تجارت الكترونیكی یا فروشگاه اینترنتی است كه شما برای خود فراهم می‌آورید. در حقیقت فروشگاه‌ساز امكان ایجاد یك فروشگاه مجازی و اختصاصی را با قابلیت اتصال به سیستم‌های بانكی كشور و سیستم پرداخت پست هنگام تحویل كالا را برای فروشندگان مهیا نموده است.


فرق بین یك فروشگاه‌ساز و یك CMS چیست؟
● سیستم CMS، یك سیستم نرم‌افزاری است با قابلیت‌های حرفه‌ای  كه جهت تولید و مدیریت محتوا استفاده می‌شود تا نیازهای مدیران وب در جهت پیاده‌سازی ابزارها جهت انتشار مطالب و پیاده‌سازی چار‌چوب سایت آسان‌تر و زمان بسیار كمی برای شروع ارائه مطالب و محتوا صرف شود. اما خروجی یك فروشگاه‌ساز نرم‌افزاری است كه شامل یك سری امكانات مشخص و تعریف شده است. خوشبختانه یكی از امتیازات نرم‌افزار فروشگاه‌ساز جهان دیتا دارا بودن سیستم مدیریت محتوا (CMS) علاوه  بر سیستم فروشگاهی جهت برخورداری از امكانات بسیار زیاد جهت فعالیت‌های مختلف مدیران در سایت فروشگاهی  خود است.


جهان دیتا از چه سالی شروع به كار در زمینه فروشگاه‌ساز نموده است؟
● طرح فروشگاه‌ساز اینترنتی جهان دیتا با توجه به نظرهای كارشناسی و آینده‌نگری كارشناسان این تیم در اواخر سال   1383 پایه‌ریزی شد و پس از بررسی طرح، تجزیه و تحلیل نیازها، ایجاد بستر اولیه، طراحی و پیاده‌سازی در اوایل سال 1384 كار خود را آغاز كرد كه با گذشت زمان و روند تكنولوژی، جهان دیتا نیز همگامی  و همسویی خود را حفظ كرده است. سیستم فروشگاهی جهان دیتا در پكیج‌های مختلف با توجه به نیازهای مشتریان و با امكاناتی چون سیستم‌های پرداخت آنلاین، سیستم مدیریت محتوا، سیستم مدیریت فروشگاه، ماوژل‌های گزارشی مدیریتی و كاربری در جهت خرید و فروش اینترنتی درسطح خرد و كلان درنظر گرفته شده است.


دلایل برتری جهان دیتا و انتخاب آن به عنوان فروشگاه‌ساز برتر سال گذشته چه بوده؟
● پیش‌قدم بودن جهان دیتا در زمینه صنعت فروشگاه‌ساز و سابقه حضور در اینترنت، ارائه خدمات و نه تنها فروش، همراه با پشتیبانی 24 ساعته و بروزرسانی سیستم، طراحی حرفه‌ای وب‌سایت به همراه امنیت، پایداری و سرعت سیستم، سیستم مدیرتی آسان و كامل و با درنظر گرفتن كلیه جزئیات مورد نیاز بخش مدیریت فروشگاه، دارا بودن سیستم مدیریت محتوا  (CMS)علاوه بر سیستم فروشگاهی، دارا بودن روش‌های مختلف پرداخت آنلاین داخلی و خارجی، رتبه وب‌سایت جهان دیتا در موتورهای جست‌وجو و Page Rank بالایی وب‌سایت تنها جزیی از دلایل انتخاب جهان دیتا به عنوان سایت برتر  بوده است.
چند فروشگاه فعال اینترنتی از فروشگاه‌ساز جهان دیتا استفاده می‌كنند؟
● در حدود 500 تا 600 فروشگاه فعال در مجموعه وجود دارد كه اكثریت فروشگاه‌ها فعال و در حال مدیریت كسب‌و‌كار اینترنتی خود هستند. بر اساس آمارها و كارشناسی‌های صورت گرفته از مدیران فروشگاه‌های زیرمجموعه جهان‌دیتا، تیم فنی و مدیریتی ما حضور همیشگی و آنلاین بودن مدیران فروشگاه‌ها را لمس كرده‌اند و ده‌ها موارد دیگر كه همگی مشخص كننده فعال بودن بیش از صدها فروشگاه‌ الكترونیكی راه اندازی شده  توسط این سیستم است.


به نظر شما افراد برای ساخت فروشگاه و انتخاب یك فروشگاه‌ساز مناسب چه پارامترهایی را باید مدنظر قرار دهند؟
● معیارهای فراوانی در انتخاب یك خدمات دهنده تجارت الكترونیك مدنظر است كه بنده تنها به چند مورد اشاره می‌كنم: حقوقی بودن شركت خدمات دهنده، سابقه حضور و فعالیت در اینترنت، كیفیت خدمات و پشتیبانی سریع، ارائه خدمات گسترده به مشتریان، امنیت، پایداری و سرعت سیستم، دارا بودن سیستم مدیریت محتوا، داشتن چارت سازمانی و تخصصی بودن تیم‌های سازمانی و ده‌ها پارامتر دیگر كه سبب می‌شود شما یك كسب‌وكار مجازی را  یك مركز قابل اطمینان محسوب نمایید.
با تشكر از وقتی كه در اختیار ماهنامه قرار دادید.