نظرسنجی

شما از چه طریق با این سایت آشنا شدید؟


پر بيننده ترين مطالب

اخبار تحولات ICT در خاورمیانهتعداد بازدیدکنندگان 2855 بازدید نسخه چاپی

Qtel با Burraq قرارداد بست
شركت Qtel قرارداد جدیدی را با شركت مخابرات پاكستان موسوم به Burraq Telecom منعتقد كرد. Burraq در ماه‌های گذشته به‌دنبال یك سرمایه‌گذار می‌گشت تا بتواند خطوط تلفنی خود را در پاكستان و دیگر كشورهای جهان گسترش دهد.

 


فروشگاه الكترونیكی Du راه‌اندازی شد
شركت مخابراتی امارات موسوم به Du فروشگاه الكترونیكی خود را روی سایت اینترنتی Du راه‌اندازی كرد. در این فروشگاه كاربران می‌توانند بسته‌های ارتباطی، سیم‌كارت تلفن‌همراه و دیگر خدمات مخابراتی را خریداری كنند. تا پایان سال جاری میلادی هزینه خاصی برای خرید از این فروشگاه در نظر گرفته نشده است.

 


امضای قرارداد بین دبی و مالتا
دو شركت Tecom Investments و Sama Dubai قرارداد تازه‌ای را به ارزش 300 میلیون دلار در مركز SmartCity منعقد كردند. این شركت‌ها قصد دارند در این طرح جدید خدمات بیشتر و بهتری را به مشتریان ارایه داده و تعداد بیشتری از مخاطبان را تحت پوشش خود قرار دهند.

 


رشد 34 درصدی فروش لپ‌تاپ در خاورمیانه
طی سه ماهه نخست از سال جاری میزان فروش كامپیوترهای قابل‌حمل در منطقه خاورمیانه و‌ آفریقا 34 درصد رشد داشته است. بر اساس گزارش‌های منتشر شده از سوی مركز IDC، میزان صادرات كامپیوترهای شخصی به این منطقه در سه ماهه دوم سال 2008 با 2/13 درصد رشد به 4/19 میلیون دستگاه رسیده است. دو شركت HP و Acer موفق شدند در این مدت به ‌ترتیب 57 و 46 درصد سود خود را از فروش كامپیوترهای قابل‌حمل افزایش دهند.

 


خدمات ictQATAR برای قطری‌ها
ictQATAR موفق شد مجوز اپراتور تلفن‌همراه در كشور را به خود اختصاص دهد. دولت قطر هم‌اكنون قصد دارد با انجام بررسی‌های بیشتر كیفیت محصولات این شركت را دریابد و بستر لازم برای فعالیت‌های آن را فراهم آورد تا خدمات مخابراتی بیشتری در اختیار ساكنان قطر قرار گیرد.

 


ائتلاف جدید اپراتورهای دنیای عرب
اپراتورهای تلفن‌همراه در دنیای عرب سایت اینترنتی مشتركی را راه‌اندازی كرده‌اند تا خدمات جدید رومینگ را در اختیار مردم بگذارند. كاربران از این پس می‌توانند با ورود به این سایت بهترین تعرفه استفاده از خدمات تلفن‌همراه و رومینگ را در اختیار داشته باشند و از آن استفاده كنند. این سایت به آدرس www.Roaming.GSMAW.org فعالیت می‌كند.

 

مدیریت جدید برای شركت Wataniya
دكتر ناصر مرافی مدیرعامل شركت مخابرات قطر قصد دارد به ریاست خود در مركز مخابراتی Wataniya International خاتمه دهد. به گفته دكتر مرافی، او به‌زودی در پست جدید در این شركت فعالیت خواهد كرد. Wataniya در اوایل سال جاری با مشكلات مدیریتی فراوانی مواجه شده بود.

 

40 درصد اینترنت در امارات مسدود شد
طبق خبرهای جدید منتشر شده از سوی گروه رسانه‌ای Arab Media،‌ بیش از 40 درصد سایت‌های اینترنتی در امارات متحده عربی مسدود شد. مدیر این گروه رسانه‌ای در كنفرانس "آزادی رسانه‌ای امارات" گفت، انتشار سایت‌های اینترنتی مفید می‌تواند بستر لازم برای آموزش الكترونیكی بین كودكان را فراهم آورد.

 


اپراتورهای خطوط ثابت تلفن در عربستان
كمیسیون فناوری ارتباطات و اطلاعات عربستان نام شرك‌های واجد شرایط برای راه‌اندازی نسل جدید خطوط ثابت تلفن در این كشور را منتشر كرد. از بین شركت‌هایی كه برای این طرح حضور داشتند، شركت آمریكایی Verizon،‌ شركت هنگ‌كنگی PCCW  و شركت بحرینی    Batelco انتخاب شدند. در این طرح شركت مخابراتی Qatar Telecom  و Mobily نیز حضور دارند.

 

مدیرعامل Batelco تغییر كرد
"ایهاب هیناوی(Ihab Hinnawi)" به عنوان مدیرعامل شركت مخابراتیBatelco  اردن انتخاب شد. وی در سال 2004 به گروه مخابراتی Umniah Mobile Communications پیوست و به عنوان مدیر عملیاتی با آن همكاری می‌كرد. او قصد دارد وضعیت مالی Batelco را تغییر دهد.

 

الجزیره روی سایت YouTube
شبكه تلویزیونی الجزیره قصد دارد از تمامی اخبار و برنامه‌های خود كلیپ تهیه كرده و آن‌ها را روی سایت اینترنتی YouTube قرار دهد. این كانال جدید در سایت YouTube شامل لینكی می‌شود كه كاربران می‌توانند با كلیك روی آن به سایت الجزیره بروند. الجزیره در هر هفته 10 تا 15 كلیپ را روی این سایت قرار خواهد داد.

 


پرداخت قبض‌های Du با پیامك
شركت Du طرح جدیدی را راه‌اندازی كرده كه در آن كاربران می‌توانند از هر مكانی قبض تلفن‌همراه خود را پرداخت كنند. در حالی كه مشتریان این شركت تاكنون می‌توانستند از طریق كارت‌های اعتباری خود این هزینه را پرداخت كنند، شركت Du هم‌اكنون امكان پرداخت این قبض‌ها را از طریق SMS فراهم كرده است.

 


فعالیت‌های جدید كویت در عراق
شركت مخابرات كویت در تلاش است تا یك قرارداد طولانی‌مدت را با مركز تلفن‌همراه عراق منعقد كند. چندی پیش شركت MTC قراردادی را با دولت عراق منعقد كرده بود تا بتواند اقدامات خود را در این كشور آغاز كند، اما این طور كه روزنامه‌های كویت خبر داده‌اند، دولت عراق هنوز مجوز فعالیت مخابراتی به MTC را نداده است.