نظرسنجی

شما از چه طریق با این سایت آشنا شدید؟


پر بيننده ترين مطالب

اینترنت پرسرعت ADSL بیست درصد ارزان شدتعداد بازدیدکنندگان 3235 بازدید نسخه چاپی

ایتنا - رگولاتور در آخرین اقدام خود، تعرفه جدید خدمات اینترنت پرسرعت با ADSL و مقررات تازه آن را تصویب كرد. كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در آخرین جلسه خود، تعرفه ارائه خدمات اینترنت باند پهن را با استفاده از ADSL تصویب كرد. در همین ارتباط قیمت تامین اینترنت برای ارائه خدمات اینترنت باند پهن نیز توسط كمیسیون كاهش یافت.به گزارش ایتنا از رگولاتوری، بر اساس تصمیم این كمیسیون در جلسه شماره 49 مورخ 8/7/1378قیمت اینترنت كه توسط شركت ارتباطات زیرساخت و در قالب لینك‌های STM1 به شركت‌های مخابرات استانی و شركت‌های دارای مجوز PAP تحویل می‌شود صرفا جهت استفاده برای ارائه خدمات ADSL به میزان ۲۰ كاهش می‌یابد.
بدین ترتیب قیمت فروش اینترنت با ظرفیت یك STM1 كه در حال حاضر ۴۸۶ میلیون ریال است، به ۳۷۵ میلیون و یكصد هزار ریال كاهش می‌یابد.


همچنین در این جلسه، موارد زیر نیز به تصویب رسید:
- هزینه مودم و راه‌اندازی آن بر عهده مشترك می‌باشد.
- بابت راه‌اندازی سرویس نیز نباید هزینه‌ای از مشترك دریافت شود.
- شركت‌های ارائه دهنده خدمات موظفند نسبت به نصب و راه‌اندازی تجهیزات در محل مشترك اقدام و پس از تحویل پهنای باند مناسب نسبت به تنظیم صورتجلسه اقدام نمایند.
- شركت‌های ارائه دهنده خدمات موظفند نرم‌افزارهای لازم برای اندازه‌گیری لحظه‌ای پهنای باند را روی پایانه كاربر نصب و راهنمایی‌های لازم را انجام دهند.ضمنا كمیسیون تنظیم مقررات توصیه نمود كه به منظور گسترش ارائه این خدمات در سطح كشور، شركت مخابرات ایرات با مشاركت شركت‌های PAP و رعایت منافع طرفین خدمات مذكور را ارائه نمایند.براین اساس بدیهی است در صورت عدم مشاركت، شركت‌های PAP می‌توانند سرویس مربوطه را حداكثر تا سقف ۲۰ بالاتر از این تعرفه‌های مصوب ارائه نمایند.علاوه بر موارد فوق مصوب شد كه شركت‌های PAP می‌بایست كلیه قراردادهای خود را حداكثر ظرف مدت یك ماه از تاریخ مصوبه براساس تعرفه‌های مصوب فوق اصلاح نمایند.همچنین كلیه مشتریان در صورت داشتن هرگونه شكایت در خصوص تعرفه‌های خارح از چارچوب مصوب و یا عدم رعایت كیفیت خدمات مراتب را به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و مناطق هفتگانه گزارش نمایند.