نظرسنجی

شما از چه طریق با این سایت آشنا شدید؟


پر بيننده ترين مطالب

قطع بیش از 10 میلیون سیم كارتتعداد بازدیدکنندگان 3116 بازدید نسخه چاپی

اداره تنظیم مقررات مخابراتی پاكستان اعلام كرد كه سیم‌كارت 5/10 میلیون كاربر را قطع كرده است. این افراد كسانی بودند كه مشخصات مالكیتی خود را در اپراتور تلفن همراه مربوطه ثبت نكرده بودند. همچنین دكتر محمد یاسین، رئیس اداره تنظیم مقررات مخابراتی پاكستان  (PTA)در این باره كه فروشندگان و مراكز توزیع سیم‌كارت این كشور قوانین این اداره را درباره لزوم احراز هویت خریداران پیش از خرید سیم‌كارت، همچنان نادیده می‌گیرند، ابراز نگرانی كرد.

در نخستین مرحله از روند مسدودسازی خطوط غیرمعتبر، كلیه خطوطی كه پیش از تاریخ 30 آوریل 2008 به فروش رسیده و تعداد آنها به 3/7 میلیون عدد می‌رسد، مسدود شده است. همچنین این سازمان قصد دارد اطلاعات مشتركان نامعتبری را كه از اول می 2008 تا 30 جولای همین سال اقدام به خرید سیم‌كارت كرده‌اند، ازشبكه پاك كند. تعداد این دسته نیز بالغ بر 600 هزار مشترك می‌شود. علاوه بر این، شركت‌های تلفن همراه از رگولاتوری پاكستان درخواست كرده‌اند تا سیم‌كارت كسانی را هم كه از تاریخ 30 سپتامبر 2008 بیش از ده دستگاه تلفن همراه را به ثبت رسانده‌اند، مسدود كند. در صورت تحقق این امر، ارتباط 6/2 میلیون مشترك دیگر نیز قطع خواهد شد. 

بنا بر اطلاعات پایگاه خبری Mobile World كشور پاكستان در حالی نیمه اول سال جاری میلادی را به پایان رساند كه 88 میلیون كاربر در شبكه مخابراتی این كشور به ثبت رسیده است. در حال حاضر ضریب نفوذ تلفن همراه در پاكستان به 51 درصد می‌رسد. اما با سخت‌گیری‌های اخیر دولت پاكستان و اپراتورهای این كشور، بدون تردید در آینده نزدیك این رقم با تنزل شدیدی مواجه خواهد شد.