نظرسنجی

شما از چه طریق با این سایت آشنا شدید؟


پر بيننده ترين مطالب

تجاوز مخابراتی روس‌ها به گرجستانتعداد بازدیدکنندگان 3283 بازدید نسخه چاپی

دادگاه دولتی گرجستان در تفلیس، پایتخت این كشور، مگافون روسیه را در زمینه ادعاهای دولت گرجستان در مورد فعالیت بدون اجازه این اپراتور در داخل مرزهای گرجستان محكوم كرد و این شركت را مقصر شناخت. كمیسیون ارتباطات ملی گرجستان (GNCC) كه رگولاتور مخابراتی این كشور محسوب می‌شود، از مگافون به سبب توسعه غیرقانونی فعالیت‌ها و خدماتش در این كشور، طی و بعد از جنگ اخیر روسیه و گرجستان در ماه آگوست، طلب 360 هزار دلار غرامت كرده است.

«گئورگی آرولادزه»، رئیس GNCC در این باره گفت: «ما به این شكایت و درخواست غرامت به عنوان گامی اساسی برای ملزم كردن شركت‌های خارجی فعال در داخل گرجستان به رعایت تمامیت ارضی و حفظ حریم كشورمان و هشداری جدی برای جلوگیری از فعالیت‌های غیرقانونی آتی‌شان، نگاه می‌كنیم.» او ادامه داد: «واقعیت این است كه این شركت روسی هیچ اهمیتی برای سیستم قضایی گرجستان قایل نشده است. در حالی كه قلمرو قضایی و حكومتی ما شامل اوستیای جنوبی و سایر نواحی‌ای كه این شركت در آنها به فعالیت غیرقانونی و ارائه خدمات بدون اخذ مجوز پرداخته است، نیز می‌شود.» شایان ذكر است، پیش از جنگ اخیر، مگافون فقط بخشی از جمهوری خودمختار اوستیای جنوبی را، شامل تخینوالی و ناحیه جاوا، پوشش می‌داد. اما پس از حمله روسیه به گرجستان، این شركت به طور سرخود ناحیه خدمات‌‌رسانی خود را توسعه داده و شهرهای گوری و كارلی را هم تحت پوشش خود گرفت.

در گزارشی كه  GNCCروز 22 آگوست منتشر كرد، آمده است كه استفاده بدون مجوز مگافون از فركانس‌های رادیویی، به فعالیت‌های فنی اپراتورهای مجاز گرجستان یعنی مگتیكام و جئوسل، آسیب رسانده است. آخرین خبر حاكی از آن است كه دادگاه مدنی تفلیس درخواست استیناف مگافون را رد كرده و این شركت را در زمینه فعالیت‌های غیرقانونی و استفاده غیرمجاز از طیف فركانسی گرجستان محكوم شناخته است. از سوی دیگر، ادوارد كوكویتی، رهبر جدایی‌طلب اوستیای جنوبی در گفت‌وگویی با روزنامه مسكو تایمز اظهارنظر كرده است كه در حال حاضر مگافون تمام گستره اوستیای جنوبی را تحت پوشش خود دارد و 36 هزار كاربر را برای خود به ثبت رسانده است.