نظرسنجی

شما از چه طریق با این سایت آشنا شدید؟


پر بيننده ترين مطالب

نسخه جدید كنسول XBOXتعداد بازدیدکنندگان 3295 بازدید نسخه چاپی

به زودی كنسول بازی انحصاری مایكروسافت، XBOX360، دچار تغییراتی اساسی خواهد شد. دست‌اندركاران شركت مایكروسافت در جریان نمایشگاه بازی توكیو (TGS) كه چندی پیش در این شهر برگزار شد، با انتشار بروشورهایی به طور رسمی‌ خبر از ایجاد تغییراتی اساسی در نرم‌افزار كنسول انحصاری خود دادند. به گفته آنان این تغییرات بهبودی محسوس در تجربه بازی‌كننده از بازی با این كنسول ایجاد خواهد كرد و حالتی واقعی‌تر از بازی را از كاربر می‌نمایاند. آنان برای تاكید و هرچه برجسته‌تر كردن این تغییرات در تبلیغاتشان برای ایكس باكس جدید نامی تازه نیز انتخاب كرده و بر آن نام New Xbox Experience نهاده‌اند.


 مسئولان مایكروسافت تاریخ عرضه این كنسول جدید را حدود دی ماه و قبل از كریسمس اعلام كرده‌اند؛ چرا كه از لحاظ بازار خرید، این مقطع، زمان بسیار خوبی برای عرضه محصولات جدید محسوب می‌شود. از جمله این تغییرات، بهبود كیفیت‌ گرافیكی كنسول و افزایش امكانات در این زمینه از جمله روان‌تر اجرا شدن فیلم و بازی‌هاست. در نسخه جدید به طور كامل از امكان نمایش سه‌بعدی پشتیبانی می‌شود؛ ضمن اینكه همچنان امكان مشاهده در همان حالت قبلی وجود خواهد داشت. ایكس‌باكس جدید (كه در سایت‌های بازی با نام اختصاری XBOX NXE نیز مشهور شده است) به تقلید از كنسول Nintendo و شبكه Sccond Life به كاربران امكان ساخت و انتخاب آواتار را نیز خواهد داد.

از امكانات نرم‌افزاری جدید دیگر این كنسول امكان چت صوتی و تبادل پیغام‌های متنی با سایر كاربران در شبكه است. همچنین قرار است امكان خرید بازی، به روزرسانی بازی‌ها و سایر محصولات سازگار با ایكس باكس از اینترنت بیش از پیش فراهم شده و در دسترسی صاحبان كنسول قرار گیرد. به اعتقاد كارشناسان، این اقدام گامی دیگر در جهت سیاست‌های جدید مایكروسافت برای هرچه جذاب‌تر كردن این كنسول برای كاربران عادی و مبتدی است. چندی پیش نیز مایكروسافت با كاهش چشمگیر قیمت كنسول‌های XBOX360 ، توانست فروش خود را دو برابر كند. گرچه بنابر گزارش‌های رسمی بازار، همچنان از لحاظ آمار فروش از دو رقیب جدی خود یعنی Wii نینتندو و PS3 سونی عقب است.