نظرسنجی

شما از چه طریق با این سایت آشنا شدید؟


پر بيننده ترين مطالب

برنامه‌ریزی افزایش پهنای باند بین‌الملل به 50 گیگابیت

شماره 89 / اخبار / اردیبهشت 1389


تعداد بازدیدکنندگان 3512 بازدید نسخه چاپی

ایتنا- اهداف كلان، اهداف كمی و برنامه‌های عملیاتی بخش ICT، جهت اجرا به شركت‌ها و سازمان‌های زیرمجموعه وزارت ارتباطات ابلاغ شده است. عبدخضر كامرانی - معاون ارتباطات و برنامه‌ریزی وزیر ارتباطات - با بیان این مطلب اظهار كرد: این اهداف و برنامه‌ها پیش از این به تصویب شورای تدوین برنامه پنجم وزارت و كارگروه تخصصی ارتباطات رسیده بود. وی افزود: میزان پیشرفت این اهداف و برنامه‌ها در بازه‌های زمانی مشخص و بر اساس پیش بینی‌های تعیین شده از سوی سازمان‌ها و شركت‌های زیرمجموعه وزارت از تحقق این اهداف، در جلسه‌های شورای كنترل برنامه‌های پست، مخابرات و فناوری اطلاعات بررسی خواهد شد.

معاون ارتباطات و برنامه‌ریزی درباره برنامه‌های این وزارتخانه در سال همت مضاعف و كار مضاعف، گفت: در پایان سال 89 و با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، افزایش پهنای باند بین‌الملل به حدود 50 گیگابیت بر ثانیه و افزایش ظرفیت شبكه IP داخل كشور به حدود 70 گیگابیت بر ثانیه، خواهد رسید. وی ادامه داد: افزایش ظرفیت شبكه انتقال و همچنین افزایش میزان ترانزیت ارتباطات بین‌الملل نیز از دیگر برنامه‌های عملیاتی سال 89 است كه از سوی شركت ارتباطات زیرساخت اجرایی خواهد شد.

وی تصریح كرد: افزایش ضریب نفوذ ارتباط باند پهن و همچنین ضریب نفوذ اینترنت در كشور نیز از دیگر برنامه‌های تدوین شده در حوزه دسترسی به اینترنت است. او خاطر نشان كرد: از دیگر برنامه‌های عملیاتی كه در سال جاری توسط شركت‌ها و سازمان‌های زیر مجموعه وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات اجرایی خواهد شد، می‌توان به تدوین استانداردهای ملی در حوزه ICT، ارایه سه خدمت نوین پستی و آماده‌سازی به منظور واگذاری سهام شركت پست در بورس اشاره كرد.