نظرسنجی

شما از چه طریق با این سایت آشنا شدید؟


پر بيننده ترين مطالب

كوجیما: «كنسول­ها نابود می­شوند»

شماره 89 / اخبار / اردیبهشت 1389


تعداد بازدیدکنندگان 3264 بازدید نسخه چاپی

هیدئو كوجیما در جریان كنفرانس مطبوعاتی كه به بازی سفیر صلح اختصاص داشت تأكید كرد: «كنسول‌های بازی در آینده نزدیك به طور كامل از بین خواهند رفت.» كوجیما، كارگردان مجموعه بازی‌های متال‌گیرسالید و رئیس استودیو بازی‌سازی كوجیما‌پروداكشن معتقد است در آینده بازی‌كننده‌ها در حال حركت به تجربه بازی‌های رایانه‌ای خواهند پرداخت و عملاً وجود كنسول‌های بازی به صورت امروزی معنی نخواهند داشت.

كوجیما در گوشه‌ای از سخنانش در این خصوص اذعان داشت: «در آینده نزدیك ما بازی‌هایی خواهیم داشت كه به پلت‌فرم خاصی تعلق ندارند. می‌بایست امكاناتی برای بازی‌كننده‌ها فراهم شود كه بتوانند در اتاق خود، در هنگام حركت و حتی در سفر، هر كجا كه هستند و هر زمانی كه علاقه دارند از بازی‌های رایانه‌ای بهره‌مند شوند.» آقای هیروشی كاوانو، مدیر شعبه ژاپن بخش تفریحات و سرگرمی سونی نیز تأكید كرد كه ضمن احترامی كه برای شخص كوجیما قایل است، این گونه پیش‌گویی‌ها از نظر وی بسیار جسورانه‌اند.

وی گفت: «ما امیدواریم كوجیما به ساخت بازی برای پلت‌فرم‌ها ادامه دهد، اما عمیقاً به نقطه­نظر وی احترام می‌گذاریم.» صبح امروز كوجیما تأیید كرد در بازی سفیر صلح قسمت‌هایی از عنوان مانسترهانتر، بازی محبوب ژاپنی‌ها گنجانده شده است. در حال حاضر تنها عنوان كنسولی كه مراحل ساخت و توسعه خود را زیر نظر استودیو بازی‌سازی كوجیماپروداكشن سپری می‌كند، متال‌گیر‌سالید: رایزینگ است. طبق اطلاعات منتشر شده طی ماه جاری میلادی اخبار جدیدی از این بازی خواهیم شنید.