نظرسنجی

شما از چه طریق با این سایت آشنا شدید؟


پر بيننده ترين مطالب

شماره بعدی Call of Duty با حضور ایرانیان

شماره 89 / اخبار / اردیبهشت 1389


تعداد بازدیدکنندگان 3290 بازدید نسخه چاپی

بر طبق اطلاعات منتشر شده قسمت بعدی از مجموعه بازی‌های CoD تحت عنوان "Call of Duty: Black Ops" شناخته خواهد شد. در گزارشی كه در این باره  ارسال شده، بر پروژه ساخت و تولید بازی زیر نظر استودیو Treyarch تأكید شده است. همچنین روند بازی در زمان‌ها و اماكن مختلفی جریان خواهد داشت. قسمت هفتم CoD، به نا‌آرامی‌های دوران جنگ سرد از زمان جنگ جهانی دوم تا حال حاضر خواهد پرداخت و انجام عملیات‌هایی‌ در ویتنام، كوبا و آمریكای جنوبی به بازی‌كننده محول خواهد شد.
در میان اطلاعات منتشر شده بخشی وجود دارد كه حداقل برای ایرانیان از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است. به نقل از منبع خبرگزاری مپ‌مادنیوز، در جریان روند بازی CoD7، عملیات «پرنسس گیت» مربوط به نیروهای ویژه SAS كه رسوایی بزرگی برای این نیرو و شخص مارگارت تاچر، نخست‌وزیر وقت بریتانیا به همراه داشت، گنجانده شده است.


در تاریخ دهم اردیبهشت سال 1359 (30 آوریل 1980) سفارت جمهوری اسلامی ایران در شهر لندن به اشغال عده‌ای جدایی­طلب مسلح افتاد و تمامی اعضای سفارت‌خانه توسط این افراد گروگان گرفته شدند. در روز پنجم مه نیروهای ویژه SAS با وجود اینكه مسئولیت حفظ جان گروگان‌ها را بر عهده داشتند، به دستور شخص مارگارت تاچر به سفارت حمله كرده، پنج نفر از گروگان‌گیر‌ها را به هلاكت رساندند.
در جریان این عملیات دو نفر از دیپلمات‌های ایرانی نیز به شهادت رسیدند تا «پرنسس گیت» به لكه‌ ننگی در كارنامه نیروهای SAS و شخص مارگارت تاچر تبدیل شود. پیش از این اخباری در خصوص ارتباط قسمت بعدی مجموعه بازی‌های CoD با جنگ ویتنام و انتشار بازی در ماه نوامبر سال جاری میلادی منتشر شده بود كه هر دو مورد به تأیید اكتیویژن رسیده است.