نظرسنجی

شما از چه طریق با این سایت آشنا شدید؟


پر بيننده ترين مطالب

سایبروم شبكه خصوصی مجازی SSL ساخت

شماره 89 / اخبار / اردیبهشت 1389


تعداد بازدیدکنندگان 3306 بازدید نسخه چاپی

  ایتنا- بر اساس یك پژوهش، میزان برآورد از حجم نیاز بازار به محصولات SSL VPN در سال 2008، در حدود 506 میلیون دلار تخمین زده شد و بر اساس بررسی‌های انجام شده، این میزان تا سال 2010 رشدی در حدود 14% خواهد داشت.  نیاز سازمان‌ها به انتخاب راهكار امنیتی خاص كه خلاءهای موجود در زیرساخت شبكه را برطرف كرده و عملكرد بالایی را از خود به نمایش بگذارد، به طور فزاینده‌ای در حال افزایش است. به همین دلیل هر سازمان با انتخاب دستگاه‌های SSL VPN ، علاوه بر بهره‌وری و صرفه‌جویی در سرمایه‌ها، فعالیت‌های تجاری خود را به كمك این دستگاه آسان‌تر پیش خواهند برد. از این رو Cyberoam، از ارائه SSL VPN روی یك سخت‌افزار مجزا خبر داد. این در حالیست كه سابق بر این، این امكان در دستگاه‌های UTM Cyberoam تعبیه شده بود.

بدین ترتیب Cyberoam در جمع معدود تولیدكنندگان دستگاه‌های SSL VPN در دنیا قرار گرفت كه توانسته‌اند راهكارهای امنیتی انعطاف‌پذیر با كاربردی ویژه ارائه كرده و نیاز مشتریان در یك مورد خاص امنیتی را پاسخ دهند. دستگاه‌های SSL VPN، امكان مدیریت محیط‌های كاری از راه دور را به كمك سه قابلیت مدیریت دستگاه‌ها بصورت مجازی بر اساس VMware، دستگاه با كابرد مشخص و تعریف شده و نرم‌افزار نصب فراهم می‌كنند. Harish Chib، قائم مقام و مدیر توسعه و تجارت‌های جدید سایبروم می‌گوید: "محصول جدید بصورت مجازی و بر اساس VMware می‌باشد و با امكانات متعدد هزینه‌های سازمانی را بطور محسوسی كاهش می‌دهد. او می‌افزاید: "با توجه به نیاز برخی سازمان‌ها به حركت به سمت و سوی محیط‌های مجازی، ما دو گزینه را پیشنهاد می‌كنیم: دستگاه مختص كاربردی ویژه و نرم‌افزار نصب كه با دستگاه‌های موجود همگام می‌شوند".

لازم به ذكر است دستگاه‌های SSL VPN Cyberoam به مشتریانی كه كاربرانی متعدد در نقاط مختلف جغرافیایی را دارند، این امكان را می‌دهد تا از طریق ارتباط امن مجازی، برنامه‌هایی نظیر Outlook,FTP، اینترانت و برنامه‌های تحت وب را مانند سایر كاربران اجرا كرده و بدین ترتیب نیاز به دسترسی به شبكه مجموعه را تامین كنند. از سویی، پروفایل و Desktop هر كاربر براحتی و پس از گذر از دیواره آتش UTM، در اختیار وی قرارگرفته و او می‌تواند به سرویس‌ها و منابع مجاز در شبكه از طریق این كانال امن دسترسی پیدا كند. گفتنی است این كمپانی در حال حاضرمحیط شبیه‌سازی شده دستگاه‌های SSL VPN را به صورت رایگان و مجازی به مدت 30 روز وبرای 5 كاربر از طریق آدرس اینترنتی http://www.cyberoam.com/sslvpn.html در اختیار علاقه‌مندان قرار داده است.