نظرسنجی

شما از چه طریق با این سایت آشنا شدید؟


پر بيننده ترين مطالب

تبهكاران اینترنتی، اطلاعات مالی و اعتباری شما را نشانه رفته‌اند

شماره 89 / اخبار / اردیبهشت 1389


تعداد بازدیدکنندگان 3203 بازدید نسخه چاپی

 ایتنا- اطلاعات مالی اعتباری كاربران اینترنت، همچنان آسیب‌پذیرترین انواع اطلاعات رایانه‌ای در برابر سرقت، دسترسی‌های غیرمجاز و سوءاستفاده تبهكاران اینترنتی محسوب می‌شود. براساس جدیدترین گزارش شركت Panda Security از وضعیت جهانی امنیت اطلاعات رایانه‌ای، تلاش برای سرقت اطلاعات بانكی كاربران، بیشترین فعالیت‌های خرابكارانه و مجرمانه در اینترنت را به خود اختصاص داده است. تازه‌ترین آمارهای امنیتی پاندا نشان می‌دهد كه نرم‌افزارهای تروژان بیش از 60 درصد كل كدهای مخرب كشف شده در سه ماه نخست سال جاری میلادی را تشكیل می‌دهند.

این كدهای مخرب، معمولا بهترین گزینه برای آسیب‌پذیر كردن رایانه‌ها، نفوذهای غیرمجاز و دسترسی به اطلاعات ارزشمند كاربران محسوب می‌شوند. این در حالیست كه تعداد و تنوع تروژان‌ها با وجود این كه توانایی انتشار خودكار را ندارند، در یك مسیر منطقی و ثابت رو به افزایش است. همچنین در این گزارش اعلام شده است كه خرابكاران اینترنتی برای انتشار هر چه بیشتر كدهای مخرب به روش‌های متنوع روی آورده‌اند كه در این میان استفاده از شبكه‌های اجتماعی به همراه SEO (بهینه‌سازی نتایج جست‌وجوهای اینترنتی) به زمینه‌های مورد علاقه آنها در انتشار موثر آلودگی تبدیل شده است.

لازم به ذكر است كه SEO، در اصطلاح به مجموعه‌ای از فعالیت‌های اینترنتی اطلاق می‌شود كه برای بهینه‌سازی رتبه یك پایگاه اینترنتی در موتورهای جست‌وجو و در نتیجه نمایش سریع‌تر آن در صفحات و ردیف‌های اولیه نتایج نمایش داده شده، بكار می‌روند.  كلیه كاربران اینترنت، برای اطمینان از عدم آلودگی رایانه‌های خود می‌توانند از ابزار آنلاین و رایگان ActiveScan استفاده كنند.