نظرسنجی

شما از چه طریق با این سایت آشنا شدید؟


پر بيننده ترين مطالب

افزایش ظرفیت كانال‌های ارتباطی بین‌الملل

شماره 89 / اخبار / اردیبهشت 1389


تعداد بازدیدکنندگان 3195 بازدید نسخه چاپی

معاون نگهداری و مدیریت شبكه ارتباطات زیرساخت با تاكید بر افزایش دو برابری ظرفیت كانال‌های ارتباطی بین‌الملل گفت: تاكنون مشكلی از نظر ارتباطات دو صفر گزارش نشده است. احمد پورنگ نیا در گفت‌وگو با مهر در تشریح وضعیت ارتباطات كانال‌های بین‌الملل كشور با توجه به انتشار برخی اخبار مبنی بر اختلال در این شبكه گفت: اگرچه شاهد ترافیك بالایی در ارتباطات بین‌الملل هستیم اما تعداد كانال‌های ارتباطی بسیار زیاد است و به همین دلیل با مشكل خاصی در برقراری ارتباط برای كاربران از داخل به خارج و برعكس مواجه نیستیم.

وی با اشاره به انتخاب سه پیمانكار بخش خصوصی در سال گذشته برای برقراری و ایجاد تلفن اینترنتی (voip) در كشور اضافه كرد: این شركت‌ها نیز از طریق شبكه ip ارتباطات بین‌الملل را انجام می‌دهند و ترافیك تا حدی از طریق این شبكه نیز مبادله می‌شود. پورنگ‌نیا با تاكید بر اینكه ترافیك بین‌الملل در سال 88 نسبت به سال قبل آن حدود دو برابر شد گفت: در رابطه با ارتباطات بین‌الملل سه مركز و تعداد بسیاری كانال ارتباطی وجود دارد. برای مثال بیشترین ترافیك كشور با كشورهای حاشیه خلیج فارس به خصوص كشورهای افغانستان و عراق است كه در این رابطه با توجه به امكانات موجود به طور مستمر در حال افزایش كانال‌های ارتباطی هستیم.

معاون شركت ارتباطات زیرساخت با بیان اینكه مسیرهای ارتباطی به ویژه مسیر بین‌الملل مرتب كنترل می‌شود افزود: با توجه به آمار ترافیك وارده و خارجه، در یك سال اخیر، افزایش ظرفیت كانال‌های ارتباطی را داشته‌ایم. وی خاطرنشان كرد: چنانچه اختلالی در ارتباط كانال‌های بین‌المللی گزارش شود به طور قطع رسیدگی خواهد شد.