نظرسنجی

شما از چه طریق با این سایت آشنا شدید؟


پر بيننده ترين مطالب

10 دلیل برای اینكه شما در انتظار سرویس پك 1 ویندوز 7 نباشید!تعداد بازدیدکنندگان 3256 بازدید نسخه چاپی

یك مجله متخصص در اخبار فناوری اطلاعات در مقاله‌ای 10 دلیل را ذكر كرده است كه بر مبنای آنها كاربران ویندوز7 نیازی به عرضه نسخه «سرویس پك 1» این سیستم‌عامل جدید نمی‌بینند.  به گزارش مهر، مجله eWeek در گزارش خود نوشته است: «در گذشته بسیاری از كاربران در انتظار رسیدن سرویس پك‌های ویندوز می‌ماندند. برای مثال زمانی كه مایكروسافت نسخه سرویس پك 2 ویندوز ایكس. پی را در دسترس قرار داد بهبود عملكردهای این سیستم عامل رضایت كاربران را تامین كرد. این در حالی است كه در مورد ویندوز 7 داستان به گونه دیگری رقم خورده است. در حقیقت برخلاف مورد ویندوز ایكس.پی و ویندوز ویستا، كاربرانی كه از ویندوز جدید استفاده می‌كنند علاقه‌ای به رسیدن سرویس پك 1 این سیستم عامل ندارند.»

این مجله فناوری در ادامه گزارش خود به ذكر 10 دلیل برای اینكه چرا كاربران در این انتظار به سر نمی‌برند پرداخته است.

1 - بروزسازی‌ها كم خواهد بود
به گفته مایكروسافت، سرویس پك 1 ویندوز 7 از تعداد بسیار كمی بروزسازی برخوردار است. این خبر خوبی برای كاربران ویندوز 7 است. در حقیقت در نسخه‌های گذشته ویندوز، غول نرم‌افزاری دنیا به دلیل كشف مشكلات اساسی مجبور بود در سرویس پك‌های خود بروزسازی‌های اساسی عرضه كند تا مشكلات را حل كرده و عملكرد را بهبود بخشد. همین مسئله موجب می‌شد كه كاربران در انتظار دریافت اولین سرویس پك روزشماری كنند. این در حالی است كه مایكروسافت در وبلاگ خود نوشته است كه «سرویس پك 1 ویندوز 7 از حداقل تعداد بروزسازی‌ها برخوردار است.»

2 - ویندوز 7 كاملا امن است
به طور معمول بسیاری از كاربران در انتظار رسیدن سرویس پك می‌مانند چرا كه از امنیت پایه نسخه‌های اولیه ویندوزها رنج می‌برند. این در حالی است كه اولین نسخه ویندوز 7 كاملا امن است. در حقیقت پس از بی‌آبرویی ویندوز ویستا در ایمنی پایین، مایكروسافت برای جبران اشتباه گذشته خود میزان ایمنی ویندوز 7 را حتی در نسخه اولیه بسیار ارتقا داد. بی‌شك امنیت سرویس پك 1 این سیستم عامل جدید بهبود خواهد یافت، باوجود این نسخه كنونی نیز كاملا امن است.

3 - فرمان Mode  ویندوز ایكس.پی
یك مشخصه كلیدی در نسخه‌های تواناتر ویندوز 7، فرمان Mode ویندوز ایكس.پی است. اگر كاربران نگران این مسئله هستند كه ویندوز 7 از ایمنی بالایی برخوردار نیست و معتقدند كه ویندوز ایكس.پی از تمام ویندوزهای دیگر امن‌تر است آنها می‌توانند مطمئن باشند كه Mode ویندوز 7 همان Mode ویندوز ایكس.پی است. در حقیقت Windows XP Mode بهترین خصیصه‌ای است كه تاكنون مایكروسافت در سیستم عامل‌های خود افزوده است. در اینجا نیز بی‌شك، در سرویس یك 1 این عملكرد بهبود خواهد یافت اما كاربران می‌توانند اطمینان داشته باشند كه ویندوز 7 كنونی از این نظر كامل است.

4 - ویندوز 7، ویندوز ویستا نیست
مایكروسافت بارها تاكید كرده است كه ویندوز 7 هم از نظر نرم‌افزاری و هم از نظر بازاریابی هیچ شباهتی به به ویستا ندارد. زمانی كه ویندوز ویستا وارد بازار شد كاربران ویندوز متوجه شدند كه با سیستم عاملی روبرو شده‌اند كه از مشكلات وحشتناكی رنج می‌برد. هرچند ویندوز 7 به معنای واقعی كلمه یك سیستم عامل مطلوب نیست اما كاربرانی كه از هر دو سیستم عامل استفاده كرده‌اند به راحتی توانستند امنیت و قابلیت پردازش اطلاعات در ویندوز 7 را درك كنند. بنابراین ترسی كه در اثر استفاده از ویندوز ویستا در آنها به وجود آمده بود از بین رفت و بدون اینكه در انتظار سرویس پك باشند به نسخه كنونی اعتماد كردند.

5 - مایكروسافت هوشمندانه عمل كرد
مایكروسافت در زمان تولید ویندوز 7 بسیار هوشمندانه عمل كرد. این شركت برای تولید و عرضه این سیستم عامل زمان بیشتری نسبت به آنچه كه در گذشته برای ویندوزها صرف می‌كرد خرج كرد. بنابراین ویندوز 7 نسبت به نسخه‌های پیشین این نرم‌افزار مطمئن‌تر و تواناتر است. در حقیقت ویندوز7 راهی برخلاف جهت اشتباهات گذشته مایكروسافت است.

6 - ویندوز 7 برای استفاده شركتی آماده شده است
در گذشته شركت‌هایی كه از ویندوزها استفاده می‌كردند پس از عرضه ویندوز جدید تا زمان عرضه اولین سرویس پك باید همچنان از ویندوزهای قدیمی خود استفاده می‌كردند. چرا كه نسخه اولیه قابلیت مصارف شركتی را نداشت. این درحالی است كه ویندوز 7 از این نظر متفاوت است به طوری كه این سیستم عامل در اولین نسخه برای استفاده شركتی نیز آماده شده است.

7 - چشم به راه بودن با ویستا فكر خوبی نیست
ویندوز ویستا همچنان یك كابوس وحشتناك برای كاربران است. این سیستم عامل از طراحی ساختاری ناهنجار، مشكلات امنیتی و عدم سازگارپذیری با كاربران شركتی رنج می‌برد. بنابراین از نظر كاربران این فكر كه تا آمدن سرویس پك 1 ویندوز 7 همچنان از ویندوز ویستا استفاده كنند اصلا ایده خوبی نیست و اگر كاربران تا رسیدن سرویس پك 1 ویندوز 7، ویندوز ویستا را انتخاب كنند این یك اشتباه بزرگ خواهد بود.

8 - نگهداری ویندوز ایكس.پی فعلی برای طولانی مدت فكر خوبی نیست
بی‌تردید ویندوز ایكس.پی قابل اطمینان‌ترین سیستم عاملی است كه تاكنون كاربران مایكروسافت تجربه كرده‌اند و هنوز بسیاری از شركت‌ها و كاربران خانگی از این نرم‌افزار استفاده می‌كنند. اما رایانه‌های سازگار با ویندوز ایكس.پی به سوی پیر شدن پیش می‌روند و به دلیل موفقیت ایكس.پی، هكرهای بدذات به یافتن حفره‌های امنیتی در این سیستم عامل كهنه كار ادامه می‌دهند و هر روز راه‌های بیشتری را برای نفوذ به رایانه‌های با سیستم عامل ایكس.پی پیدا می‌كنند. بنابراین ادامه استفاده از ویندوز ایكس.پی نیز فكر خوبی نیست.

9 - توزیع ویندوز 7 اقتصادی است
از دیدگاه كاملا اقتصادی، دل بستن به ویندوزهای قدیمی می‌تواند بسیار پرهزینه باشد. مایكروسافت در همكاری با فروشندگان برای تسریع در فرایند فروش ویندوز 7 امكانات ویژه‌ای را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد و با عرضه تخفیف‌های مناسب امكان استفاده طیف وسیع‌تری از كاربران را از ویندوز جدید فراهم می‌كند و همزمان كاربرانی كه رایانه‌های جدیدی می‌خرند چاره‌ای جز استفاده از ویندوز 7 را ندارد. بنابراین تمام راه‌ها به استفاده گسترده‌تر از ویندوز 7 منتهی می‌شود. این درحالی است كه افرادی كه همچنان مایل به استفاده از ویندوز ایكس.پی هستند مجبورند با قیمت بیشتر و بدون استفاده از تخفیف‌های ویژه، ویندوز قدیمی را خریداری كنند. بنابراین تهیه یك نسخه از ویندوز 7 اقتصادی‌تر از ویندوز ایكس.پی است.

10 - گذشته گذشته است
اگر مایكروسافت تا پیش از عرضه ویندوز 7 و با تولید سیستم عامل‌های پرمسئله نسبت به كاربران خود اجحاف می‌كرده است اكنون به نظر می‌رسد كه به طور جدی در تلاش است تا سیستم عاملی را تولید كند كه مردم می‌خواهند. بنابراین باید گذشته‌ای را كه دیگر گذشته است فراموش كرد و به آینده ویندوزها خوش‌بین بود.