نظرسنجی

شما از چه طریق با این سایت آشنا شدید؟


پر بيننده ترين مطالب

امنیت كامل با موبایل سكیوریتی جدید كسپرسكیتعداد بازدیدکنندگان 3496 بازدید نسخه چاپی

دنیای كامپیوتر و ارتباطات- نسخه ۹ نرم‌افزار موبایل سكیوریتی كسپرسكی وارد بازار ایران شد. آزمایشگاه كسپرسكی، شركت پیشرو در ارائه راه‌حل‌های امنیت اطلاعات اعلام كرد نگارش ۹ نرم‌افزار محبوب Kaspersky Mobile Security كه راهكاری جامع برای حفاظت از تلفن‌های همراه هوشمند است را به بازار ایران عرضه كرده است.

به گزارش موسسه دیده‌بان آی تی، روابط عمومی كسپرسكی در ایران یكی از امكانات جدید این برنامه، امكان تعریف فهرست تماس‌های محرمانه است. بدین نحو كه فهرستی از اشخاص و شماره‌هایی كه بایستی به صورت محرمانه نگهداری شوند، از بین شماره‌های موجود در سیم‌كارت و تلفن مشخص می‌شود.

در واقع با استفاده از یك كلید، می‌توان شماره‌ها را تحت عنوان private علامت‌گذاری نمود و پس از آن هیچ نشانه‌ای از شماره مذكور در دفترچه تلفن، سابقه تماس‌ها، تماس‌های ورودی یا پیامك‌ها دیده نخواهد شد و این اطلاعات محرمانه فقط از طریق همان اسمارت فون در دسترس خواهد بود.

بر اساس این گزارش، نگارش جدید امكان محرمانه‌سازی برخی قسمت‌های تماس‌ها را نیز می‌دهد. مثلاً می‌توان لیست تماس‌های مربوط به یك شماره خاص را پنهان ساخت بدون آنكه آن شماره را پنهان نمود. البته آشكارسازی اطلاعات پنهان شده نیز با وارد نمودن رمز عبور مربوطه میسر است. این تنظیمات نیز هم به طور مستقیم و دستی و هم به صورت راه دور و از طریق ارسال اس ام اس امكانپذیر است.

ماجول ضدسرقت در این برنامه امكان مسدودكردن، پاك كردن اطلاعات حافظه و ردیابی تلفن مسروقه را فراهم می‌كند. درصورتی كه دارنده تلفن همراه از طریق ارسال یك اس ام اس، تلفن را در حالت مسروقه قرار دهد، تلفن به طور خودكار GPS دستگاه را روشن كرده و موقعیت خود را از طریق ارسال پیامك اطلاع می‌دهد و حتی از طریق نمایش یك پیام، از سارق می‌خواهد كه تلفن را به صاحبش بازگرداند.