نظرسنجی

شما از چه طریق با این سایت آشنا شدید؟


پر بيننده ترين مطالب

اولین رستوران مجهز به منوی رومیزی با فناوری لمسی

شماره 89 / اخبار / اردیبهشت 1389


تعداد بازدیدکنندگان 3502 بازدید نسخه چاپی

یك رستوران در لندن با تبدیل نمایشگرهای صفحه لمسی به میز، منوی غذاهای خود را به صورت دیجیتالی عرضه كرده و سفارش غذا را مستقیما از روی این میز نمایشگر لمسی دریافت می‌كند. به گزارش مهر، این رستوران كه "اینامو" نام دارد در منطقه سوهو در لندن واقع شده است. در این رستوران میزها برای انتخاب و سفارش غذا مجهز به صفحه لمسی هستند و بنابراین مشتریان می‌توانند بدون نیاز به دریافت دفترچه منو و سفارش دادن غذا به گارسون مستقیما و از طریق رایانه سفارشات خود را به آشپزخانه ارسال كنند.

خوردن شام در این رستوران نه تنها برای شیفتگان فناوری‌های برتر یك سرگرمی جالب است بلكه یك تجربه واقعا خاطره‌انگیز به شمار می رود، حتی اگر مشتری مجبور باشد برای نوشیدن یك لیوان نوشابه 27 پوند پرداخت كند! مشتریان پس از سفارش غذا می‌توانند در منو بر روی گزینه "وب كم بر روی آشپزخانه" كلیك كنند تا از بهداشتی بودن و نظافت یك آشپرخانه مطمئن و آشپزهای حرفه‌ای كه با ظرافت غذاها را براساس سفارش مشتری طبخ می‌كنند اطمینان حاصل كنند.

در این رستوران از زمان سفارش غذا از طریق نمایشگر صفحه لمسی تا دریافت آن حدود 20 دقیقه زمان نیاز است. این مدت زمان برای انجام چند بازی ویدئویی بر روی میز- نمایشگر لمسی و لذت بردن از فضای متوهم رستوران كافی است. براساس گزارش ایندیپندنت، پس از صرف غذا مشتری می‌تواند با ورود مجدد به منو از برنامه‌های اماكنی كه پس از صرف شام قصد بازدید از آنها را دارد برای مثال سالن‌های سینما و یا تئاتر مطلع شود و از روی میز لمسی خود تاكسی بگیرد.
"اینامو" اولین رستوران تعاملی از این نوع در اروپا است. این رستوران روزانه میزبان 200 مشتری است.