نظرسنجی

شما از چه طریق با این سایت آشنا شدید؟


پر بيننده ترين مطالب

شعار سازمان ملل در روز جهانی ارتباطات: مراقبت از كودكان در اینترنتتعداد بازدیدکنندگان 4154 بازدید نسخه چاپی

دبیر كل سازمان ملل به مناسبت روز جهانی مخابرات و جامعه اطلاعاتی در بیانیه‌ای اعلام كرد شعار امسال پاسداری از كودكان در فضای اینترنت است؛ كودكان و جوانان از پركارترین كاربران اینترنت و افزاره‌های همراه هستند و به هنگامی ‌كه در پی اطلاعات و سرگرمی ‌و ایجاد پیوندهای اجتماعی به گردش در فضای اینترنت می‌پردازند،‌ در برابر سوء استفاده‌ها نیز از آسیب‌پذیرترین‌ها هستند. در پیام بان كی مون آمده است: روز جهانی مخابرات و جامعه اطلاعات یادآور پایه‌گذاری اتحادیه بین‌المللی مخابرات در 17 ماه مه 1865 و بزرگداشت نقش آن در پیوند دادن جهانیان به یكدیگر است.

اگر از كودكان پاسداری نكنیم زندگی نازنین‌شان در جهان پر از تباهی بزهكاران و كودك بازان فضای اینترنت به شدت به خطر می‌افتد. حق آموزش و پرورش و دسترسی به اطلاعات و همچنین حق بازی كردن و سرگرمی ‌در پیمان حقوق كودك سازمان ملل به رسمیت شناخته شده است و در آن به حفاظت از كودكان در برابر تمام صورت‌های سوءاستفاده و تشویق به شركت در كارهای خلاف قانون نیز پرداخت شده است.
وظیفه ماست كه تضمین كنیم مفاد این پیمان به دقت اجرا شود تا كودكان بدون نگرانی از آن كه طعمه‌ متجاوزان بی‌وجدان شوند،‌ به صورت ایمن به اینترنت و سایر منابع بر خط دسترسی داشته باشند.