نظرسنجی

شما از چه طریق با این سایت آشنا شدید؟


پر بيننده ترين مطالب

ورود تلفن‌های همراه هوشمند توشیبا به خاورمیانهتعداد بازدیدکنندگان 3587 بازدید نسخه چاپی

شركت توشیبا چند صباحی است كه به تولید تلفن‌های همراه هوشمند پرداخته است. هرچند این شركت نامی شناخته شده در بازار نوت‌بوك محسوب می‌شود ولی در زمینه تولید تلفن همراه آن هم در خارج از ژاپن چندان شناخته شده نیست. حضور توشیبا در كنگره جهانی تلفن همراه بارسلونا و معرفی گوشی قدرتمند TG01 كه تحسین كارشناسان را برانگیخت، نشان از عزم این شركت برای حضور در بازار تلفن‌های همراه هوشمند داشت و حالا حضور این شركت در بازار خاورمیانه توسط نماینده منطقه‌ای خود یعنی شركت «ماجد الفطیم» دوبی نشانه‌هایی از تایید آن گمانه‌زنی‌ها بود. گزارش‌ها حاكی از آن است كه شركت «ماجد الفطیم» چهار گوشی هوشمند قدرتمند توشیبا را به بازار امارات متحده عربی عرضه خواهد كرد. این چهار مدل عبارت است از:

1 - Protégé G450: این گوشی با ظاهری متفاوت به نسبت گوشی‌های موجود در بازار، امكان اتصال به شبكه‌های نسل سوم تلفن همراه هم برای استفاده در گوشی و هم به عنوان مودو برای استفاده سایر دستگاه‌ها را فراهم آورده و می‌تواند علاوه بر تلفن همراه به عنوان یك حافظه فلش هم عمل كند.

2 -   :Protégé G710این گوشی با سیستم‌عامل ویندوز موبایل نسخه 6 و مجهز به صفحه كلید QWERTY است. دوربین 2 مگاپیكسلی،  گیرندهGPS  داخلی و پشتیبانی از كارت‌های حافظه microSD تا 2 گیگابایت ظرفیت از دیگر ویژگی‌های این گوشی است.

3 - Protégé G810: این گوشی هم مجهز به ویندوز موبایل نسخه 1/6 حرفه‌ای، صفحه نمایش لمسی 83/2 اینچی با رزولوشن QVGA، دوربین 3 مگاپیكسلی، گیرنده داخلی GPS، 128 مگابایت حافظه داخلی با قابلیت افزایش تا 4 گیگابایت دیگر از طریق كارت‌های حافظه microSD، می‌باشد.

4 - Protégé G910: این گوشی یا به عبارت بهتر مینی‌ لپ‌تاپ مبتنی بر ویندوز موبایل سری 6 حرفه‌ای طراحی شده است. G910 مجهز به صفحه كلید QWERTY، دوربین 2 مگاپیكسلی، صفحه نمایش 3 اینچی لمسی با رزولوشن WVGA، گیرنده GPS داخلی و قابلیت افزایش حافظه تا 2 گیگابایت از طریق كارت‌های حافظه microSD، می‌باشد.

نگاهی اجمالی به مشخصات گوشی‌های معرفی شده نشانگر آن است كه این گوشی‌ها به غیر از مدل Protégé G710 به نسبت گوشی‌های رقبایی چون HTC، سامسونگ، سونی‌اریكسون و آی‌میت از توانمندی‌های كمتری برخوردار هستند. به عنوان مثال سیستم‌عامل گوشی‌های پرفروش شركت‌های یاد شده همگی ویندوز موبایل نسخه 1/6 حرفه‌ای بوده و بازار تا ماه آینده در انتظار گوشی‌های مبتنی بر ویندوز موبایل 5/6 خواهد بود. در چنین اوضاعی معرفی گوشی مجهز به سیستم‌عامل ویندوز موبایل 6 و با دوربین 2 مگاپیكسلی نوآوری چندانی محسوب نگردیده و بعید است بتواند نظر كاربران را به خود جلب كند. هرچند نباید از فاكتورهایی مانند طراحی مبتكرانه و بدیع گوشی مدل Protégé G910 به آسانی گذشت.

این خبر از جنبه دیگر نیز حایز اهمیت است و آن اینكه هرچند شركت توشیبا به جهت ملاحظات مختلف از اعلام نام نماینده‌ای رسمی در ایران خودداری می‌كند، ولی شركت‌های باسابقه در زمینه فروش و خدمات پس از فروش توشیبا در ایران فعال بوده و هستند و این نام تجاری توانسته است هواداران دوآتشه‌ای در بازار ایران برای خود دست و پا كند. باید دید آیا این شركت‌ها خواهند توانست سهمی از بازار تلفن‌های همراه هوشمند ایران را به توشیبا اختصاص دهند یا خیر؟