نظرسنجی

شما از چه طریق با این سایت آشنا شدید؟


پر بيننده ترين مطالب

انقلاب تصاویر سه‌بعدی در تلویزیون‌های سامسونگتعداد بازدیدکنندگان 4737 بازدید نسخه چاپی

دنیای كامپیوتر و ارتباطات- با نمایش فیلم Avatar از جیمز كامرون و استقبال بی‌نظیری كه از این فیلم سه‌بعدی شده، استفاده از فناوری سه بعدی در تلویزیون، تلفن‌های همراه، دستگاه‌های پخش چندرسانه‌ای و همچنین بازی‌ها، فیلم‌ها و دیگر صنایع مرتبط دور از انتظار نخواهد بود.

در خط مقدم فناوری سه‌بعدی، تلویزیون‌های سه بعدی قرار دارد كه در این میان سامسونگ الكترونیك اعلام نموده كه به عنوان پیشتاز صنعت دیجیتال جهان خود را موظف به ارتقای سطح كیفی و تكنولوژیك تلویزیون‌ها می‌داند.

از آنجا كه در حال حاضر محتوای دو بعدی عمومیت دارد، یكی از روش‌های جبران كمبود محتوای سه‌بعدی، فراهم كردن امكان دیدن تصاویر دو بعدی و سه بعدی است. این روش تبدیل دو بعدی به سه‌بعدی نام دارد. شركت سامسونگ به صورت انحصاری، اخیراً تلوزیون‌های LED ، LCD و پلاسمای سه بعدی ساخته، كه چنین قابلیتی را داشته و تنها با فشار یك دكمه روی كنترل از راه دور تلویزیون می‌توان به تصاویر دوبعدی جلوهء سه بعدی بخشید.

سامسونگ كه برای تداوم این پیشتازی ناچار به نوآوری در كنار توجه به ذائقه مصرف كننده است، تلویزیون LED با قابلیت پخش تصاویر 3D را با سیاست در اختیار گرفتن سهم بیشتری در بازار رو به رشد تلویزیون های Full HD به بازارهای جهانی معرفی كرد.

فناوری تبدیل دوبعدی به سه‌بعدی، عمق تصویر را با بررسی هر شی موجود در تصویر سنجیده و براساس این اطلاعات تصویر سه‌بعدی را می‌سازد. این فناوری از چهار مرحله تشكیل شده است: پردازش تصویر، تحلیل اطلاعات عمق تصویر، پردازش اطلاعات بدست آمده و در نهایت ایجاد تصویر سه بعدی.

در این میان، آنچه كارایی تبدیل تصاویر دو بعدی به سه بعدی را تعیین می‌كند، فناوری تحلیل عمق تصویر است كه انحصاری توسط شركت سامسونگ به وجود آمده است. این فناوری، اطلاعات بهینه عمق تصاویر سه بعدی را با تركیب و آنالیز اطلاعات پیكسل‌های اطراف هر پیكسل از داخل تصویر دو بعدی استخراج می‌كند.

همچنین این فناروری می‌تواند عكس‌های ورودی را در دسته‌های حداكثر 500 میلیون تایی قرار داده و اطلاعات مربوط به عمق تصویر را از هر پیكسل استخراج كند.  در این زمینه، مجله Which كه توسط یكی از مورد اعتمادترین موسسات مربوط به مصرف‌كنندگان در انگلستان به شمار می‌آید، گزارش ویژه‌ای از افكت‌های سه بعدی، كیفیت تصاویر، قابلیت‌ها و طراحی تلویزیون‌های LED TV سه بعدی و Full HD سری 7000 سامسونگ را به چاپ رسانده و باعث جلب توجه بسیاری از كاربران و مصرف‌كنندگان شده است.