نظرسنجی

شما از چه طریق با این سایت آشنا شدید؟


پر بيننده ترين مطالب

معرفی رگولاتوری به عنوان مرجع ثبت OIDتعداد بازدیدکنندگان 3388 بازدید نسخه چاپی

ایتنا- سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، به عنوان مرجع ثبت OID در جمهوری اسلامی ایران به سازمان‌های استاندارد جهانی معرفی شد.به گزارش دفتر ریاست و روابط‌عمومی، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به عنوان تنها مرجع ثبتOID های تحت شاخه 364.16.2 مربوط به جمهوری اسلامی ایران به اتحادیه جهانی مخابرات (ITU) و سازمان جهانی استاندارد (ISO)  معرفی شد.
صادق عباسی شاهكوه، رییس مركز امور بین‌الملل و مهندسی ارتباطات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، اعلام داشت: بر اساس تفاهم سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران و وزارت ارتباطات و فنآوری اطلاعات، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به عنوان تنها مرجع ثبت OIDهای تحت شاخه 364.16.2 مربوط به جمهوری اسلامی ایران به اتحادیه جهانی مخابرات (ITU) و سازمان جهانی استاندارد (ISO) معرفی شد. OID  كه علامت اختصاری Object Identifier  است شامل رشته ای از اعداد می‌باشد كه با آن مدارك، اسناد، الگوریتم‌ها، امضاهای دیجیتال و ... را مشخص می‌كنند و با ثبت بین‌المللی آنها كه توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی انجام خواهد شد، این شناسه به طور منحصر به فرد در سطح جهان شناخته می‌شود. این شناسه برای امنیت شبكه‌ها و امضاهای دیجیتال بسیار ضروری و حیاتی می‌باشد.متقاضیان ثبت OID می‌توانند درخواست‌های خود را به سازمان ارسال نمایند تا مراحل ثبت انجام شود.

ضوابط فنی و مقررات مسدودكننده‌های تلفن همراه تصویب شد
ایتنا- رئیس مركز امور بین‌الملل و مهندسی ارتباطات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از تصویب ضوابط فنی و مقررات مسدود كننده‌های تلفن همراه خبر داد. به گزارش ایتنا صادق عباسی شاهكوه درباره مصوبه ضوابط فنی و مقررات مسدود كننده‌های فركانس رادیویی، گفت: این مصوبه در جهت پاسخگویی به نیاز موجود در جامعه به محدود كردن امكان ارتباط رادیویی گوشی‌های تلفن همراه در برخی اماكن خاص تنظیم شده است. وی افزود: باید توجه داشت كه اگر چه نصب و استفاده از یك مسدودكننده ارتباط رادیویی مجاز از یك طرف با ماموریت سازمان در ارایه یك فضای فركانسی عاری از تداخل مضر، منافات دارد اما از طرف دیگر وجود ارتباط رادیویی ناخواسته در برخی مكان‌ها ممكن است مخل اولویت‌های حرفه‌یی مالكان این اماكن باشد. با علم به وجود دشواری‌های فیزیكی و فنی، در این مصوبه سعی شده است تا فضای مقرراتی شفافی به منظور پاسخگویی به این نیاز مورد تایید ارایه شود.