نظرسنجی

شما از چه طریق با این سایت آشنا شدید؟


پر بيننده ترين مطالب

ارائه نقشه‌ شهرهای ایران توسط نوكیاتعداد بازدیدکنندگان 3946 بازدید نسخه چاپی

ایتنا- تهران، 11 آبان - نقشه نوكیا برای تهران، در مراسمی با حضور خبرنگاران، به همراه مسیریاب نوكیا و همچنین گوشی‌های جدید Navigator 6710 Nokia  وNokia N97 mini ، رونمایی شد.
به زودی نقشه نوكیا برای تهران به طور رایگان قابل استفاده روی گوشی‌های نوكیا بوده و سیستم مسیریاب نوكیا نیز روی آن فعال خواهد شد. ضمناً گوشی‌های Nokia 6710 Navigator وNokia N97 mini  هم به زودی وارد بازار ایران خواهد شد. علیرضا شفیع‌پور، مدیركل نوكیا در ایران گفت: «ما امروز مفتخریم كه نقشه نوكیا برای تهران و مسیریاب نوكیا را در ایران معرفی می‌كنیم. كاربران ایرانی از این پس می‌توانند از مزایای نقشه نوكیا برای تهران روی گوشی‌های خود استفاده كرده و به زودی نیز به كمك مسیریاب نوكیا روی نقشه مسیر خود را پیدا كنند.

همان طور كه می‌دانید نوكیا به سمت كمپانی ارائه راه حل (Solutions Company) گام برداشته است و ارائه این گونه سرویس‌ها دقیقاً در راستای این خط مشی نوكیاست.»
وی افزود: «سرویس نقشه و مسیریاب، بخشی از راه حل‌های مبتنی بر محل (Location Based Solutions)  است كه زمینه ارتباطی لازم را در جهان برای گوشی‌های موبایل به منظور ارائه سرویس‌های جدید در آینده فراهم می‌سازد.Nokia 6710 Navigator  به همراه Nokia N97 mini و همچنین نقشه نوكیا برای تهران در جهت تحقق این هدف نوكیا برای كاربران ایرانی هستند.»

نقشه و مسیریاب نوكیا كاربران را قادر می‌سازد تا با یافتن موقعیت فعلی خود و همچنین موقعیت مكان و یا آدرس مبدأ مورد نظر روی نقشه، مسیر مناسب را برای رسیدن به آن شناسایی كرده و مرحله به مرحله در آن مسیر هدایت شوند.Nokia N97 mini، با ویژگی و طراحی نوكیا N97 در مقیاسی كوچك‌تر، موبایل كامپیوتری شیك و با بدنه مقاوم است كه تجربه اینترنت شخصی را به همراه مسیریابی و موسیقی از طریق صفحه نمایش كاملاً شخصی ممكن می‌سازد.
Nokia 6710 Navigator  نیز كه در طبقه گوشی‌هایی متوسط قرار دارد، مجموعه‌ایست از طراحی زیبا، كارایی بالا و قیمت مناسب به همراه سیستم مسیریابی و همچنین شكلی سازگار با ویژگی‌های طبیعی دست و صورت كه از طریق كلیدهای ویژه‌ای به آسانی به كاربران امكان بزرگ­نمایی نقاط مختلف نقشه را می‌دهد.

 

وحید كاظمی نجف‌آبادی، مدیر بازاریابی نوكیا در ایران نیز گفت: «نقشه و مسیریاب نوكیا شامل نقشه رایگان نوكیا برای تهران به همراه مسیریاب است كه كاربران با خریداری برگه فعال‌سازی، می‌توانند از نقطه‌ای به نقطه دیگر مسیریابی نمایند.
راه دیگر دسترسی به نقشه از طریق دانلود از سایت maps.ovi.com است كه از نیمه اول آذرماه در دسترس خواهد بود. ضمن آنكه به زودی نقشه نوكیا برای تهران از طریق فروشگاه‌های مشخصی در مراكز خرید موبایل به صورت رایگان در اختیار كاربران قرار خواهد گرفت.» این مراكز در كنار دادن اطلاعات آموزشی در زمینه سیستم مسیریاب نوكیا به كاربران، خرید برگه فعال‌سازی مسیریاب را نیز برای آنها مهیا خواهند نمود. نوكیا اولین تولید كننده گوشی موبایل است كه توانسته چنین سرویسی را در ایران راه‌اندازی نماید. ما به تلاش خود در این زمینه ادامه خواهیم داد و سعی داریم در كنار نقشه تهران، نقشه شهرهای دیگری از ایران را طبق یك برنامه مشخص زمان‌بندی برای كاربران فراهم كنیم.»

سپس امیر سلیمی، مدیر بازاریابی محصولات نوكیا در ایران، قابلیت‌های تكنیكی گوشی‌های 6710 Navigator Nokia و Nokia N97 mini را بررسی نمود. او به صفحه نمایش 3.2 اینچی با قابلیت شخصی شدن گوشی mini Nokia N97 اشاره كرده و افزود كه این گوشی با داشتن صفحه كلیدی كامل، می‌تواند امكانات مسیریابی، اینترنت و موسیقی را به آسانی فراهم سازد. این گوشی به علاوه با داشتن حافظه داخلی 8 مگابایتی، دوربین 5 مگاپیكسلی به همراه لنز كارل زایس، و توانایی ضبط ویدیو با كیفیت DVD تجربه عالی عكاسی را نیز مهیا می‌كند.

Nokia 6710 Navigator  نیز یك گوشی منطبق با معیارهای راه‌حل‌های نوكیا (Nokia Solutions) بوده كه با داشتن كلیدهای مخصوص برای استفاده آسان از مسیریابی و نقشه و همچنین لوازم جانبی مربوطه، دوربین 5 مگاپیكسلی به همراه لنز كارل زایس و فلشDual LED  و صفحه نمایش 2.6 اینچ QVGA با 16 میلیون رنگ، تجربه‌ای عالی در زمینه مسیریابی و عكاسی را در اختیار كاربران قرار می‌دهد. Nokia N97 mini، همتای كوچك نوكیا N97، مسیریابی را مستقیماً از طریق صفحه نمایش كاملاً شخصی فراهم می‌كند وNokia 6710 Navigator  نیز یك گوشی منطبق با معیارهای راه‌حل‌های نوكیا (Nokia Solutions) بوده كه دارای كلیدهای مخصوص دستیابی سریع به جهت­یابی و جست‌وجو روی نقشه است.