نظرسنجی

شما از چه طریق با این سایت آشنا شدید؟


پر بيننده ترين مطالب

كارت گرافیكی حرفه‌ای اما ارزان قیمت

آنلاین / 24 فروردین 1390


تعداد بازدیدکنندگان 1610 بازدید نسخه چاپی

دنیای كامپیوتر و ارتباطات- اسوس به عنوان یكی از شركت‌های پیشرو در فناوری برای نیاز تمام كاربران كامپیوتری محصولات مختلفی را تولید می‌كند.

یكی از جدیدترین محصولات ارائه شده توسط این شركت كارت‌ گرافیك GT440 است. اسوس هدف از عرضه این كارت‌ گرافیك را بازی‌خورهای نه چندان پولدار خواند كه خواهان اجرای بازی‌های كامپیوتری در شرایط بسیار استاندارد با كمترین هزینه هستند.

یكی از مهمترین مشخصات این كارت‌گرافیك كه آن را از تولیدات دیگر رقبا متمایز می‌كند، استفاده از فناوری SUPER ALLOY POWER است. این فناوری درحقیقت یك نوع فرمولاسیون اختصاصی از اسوس است كه در قطعات حساس و بسیار مهم كارت‌گرافیك مانند ماسفت‌ها، چوك‌ها، خازن‌ها و همچنین یك چیپ‌ست منحصر به فرد كه در پشت پردازنده‌گرافیكی قرار دارد استفاده می‌شود.

به واسطه این فناوری كارایی این كارت‌گرافیك 15 درصد افزایش یافته  است در صورتی كه دمای آن  تا 35 درجه كاهش یافته است. فركانس پردازنده‌گرافیكی این كارت‌گرافیك توسط خود كارخانه تا 822 مگاهرتز اوركلاك شده است.

همچنین كاربر توسط نرم‌افزار اختصاصی اسوس با نام VoltageTweak قادر خواهند بود تا باعث افزایش كارایی كارت‌گرافیكی تا 50 درصد شوند. فن به كار رفته در سیستم خنك‌كننده این كارت‌گرافیك از نوع ضد گرد و غبار است.

این موضوع سبب افزایش عمر سیستم خنك‌كننده و همچنین كارت‌گرافیك تا میزان 25 درصد  می‌شود. یكی دیگر از فناوری‌های اختصاصی اسوس كه در این كارت‌ گرافیكی استفاده شده ASUS GPU GUARD است كه به معنای استفاده از دو مدار چاپی در این كارت‌گرافیك است. گفتنی است استفاده از این فناوری خطر شكستگی و ترك‌خوردگی در كارت‌گرافیك را از بین برده است.