نظرسنجی

شما از چه طریق با این سایت آشنا شدید؟


پر بيننده ترين مطالب

نسخه جدید اسوس برای بازی‌خورها

آنلاین / 28 فروردین 1390


تعداد بازدیدکنندگان 1548 بازدید نسخه چاپی

مادربورد‌های سری ROG معروف‌ترین محصولات در سری حرفه‌ای است و در این میان مادربورد مدل RAMPAGE III EXTREME هم یكی از محبوب‌ترین تولیدات این سری است كه چندی پیش توانست همراه با 4 كارت‌گرافیك GTX580 ركورد جدیدی در برنامه 3DMark Vantag برجای بگذارد.

اسوس به تازگی نسخه جدیدی از این مادربورد را با نام  Rampage III Extreme Black Edition به بازار معرفی كرد. یكی از مهمترین تغییرات به وجود آمده در این نسخه عرضه یك قطعه به نام ThunderBolt  است كه در حقیقت تركیبی از كارت‌صدا و شبكه پرسرعت است.

اسوس برای اولین بار كارت‌صدای معروف خود با نام XONAR  كه تا پیش از این به صورت جدا عرضه می‌كرد را همراه با این محصول عرضه كرده است. توان پردازش این كارت‌صدا به اندازه‌ای است كه صدای پا، صدا‌های بسیار ضعیف مانند در گوشی صحبت كردن و صدای پرش را در بازی‌های كامپیوتری بسیار بهتر نسبت به قبل پردازش می‌كند.

همچنین كاربران می‌توانند چندین پروفایل مختلف را تنظیم و در بازی‌های مختلف انتخاب كنند. اما یكی دیگر از مهمترین فناوری‌های موجود، وجود پردازنده مخصوص شبكه با نام Bigfoot Networks است. این پردازنده به سرعت و با دقت به شناسایی داده‌های مربوط به بازی در شبكه می‌پردازد.

علاوه بر كاهش بار پردازشی پردازنده، منجر به افزایش كارایی و همچنین افزایش اجرای سرعت بازی‌ها كامپیوتری در محیط شبكه می‌شود. یكی دیگر از تغییرات به وجود آمده در این مادربورد و در حقیقت یكی از خلاقیت‌های اسوس، سیستم خنك‌كننده مادربورد است.

این سیستم خنك‌كننده به صورت یك تفنگ با نام big ol’ طراحی شده كه جلوه خاصی را به این مادربورد داده است. وجود این تجهیزات مطمئنناً تجربه خاصی را برای بازی‌خورها به ارمغان خواهد آورد.