نظرسنجی

شما از چه طریق با این سایت آشنا شدید؟


پر بيننده ترين مطالب

صدمین شماره ماهنامه دنیای كامپیوتر و ارتباطاتتعداد بازدیدکنندگان 2691 بازدید نسخه چاپی

امروزه در دنیای فناوری اطلاعات و ارتباطات به قدری اطلاعات و خبر وجود دارد كه به جرأت می‌توان گفت یك روزنامه كثیر الانتشار نیز توان پاسخگویی به آن را بطور كامل نخواهد داشت. هم‌اكنون سرتیتر اكثر روزنامه‌های عمومی نیز نیم‌نگاهی به حوزه فاوا دارند تا بتوانند عطش سیری‌ناپذیر خوانندگان خود را كمی سیراب نمایند.

در این بین شاید پرداختن به خبرهای روز توسط مجلات دیگر كمی قدیمی به نظر آید و بهتر است مجلات به سمت تحلیل‌ها و واكاوی‌ها پیش روند تا بتوانند به مخاطبین خود خط درست استفاده از فاوا را تعلیم دهند و به صرف ورود تجهیزات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری جدیدتر افراد یك جامعه سرگشته نگردیده و افق دید خود را در این حوزه با ثبات‌تر نمایند.

البته برای مجلات تخصصی فارسی‌زبان این ظرفیت همواره موجود است كه نقد رفتارهای دولتی در بازار فاوا می‌تواند بر علاقه‌مندان به مجله بیافزاید و با تحلیل فرصت‌ها و تهدیدات می‌توان چراغ روشنی فرا روی مدیران دولتی و بخش خصوصی قرار داد تا كجی‌ها زودتر نمایان شده و به فكر اصلاح امر بیافتند.

ماهنامه دنیای كامپیوتر و ارتباطات كه حقیر توفیق داشتم در دومین شماره آن مورخ اسفند 1379 به عنوان مصاحبه شونده حضور داشته باشم، هم‌اكنون به پله صدم خود رسیده است و با كوله‌باری از تجربه می‌تواند این مهم را تحقق بخشد، چرا كه همواره به دور از هیاهوی تبلیغاتی محصولات جدید به سمت نهادینه كردن فاوا در سازمان‌ها و جامعه پرداخته است.

شاید در اولین شماره موضوعاتی از قبیل امنیت اطلاعات در ضد ویروس خلاصه می‌گردید ولی هم‌اكنون جزو مهم‌ترین بحث‌ها در حوزه فاوا امنیت اطلاعات و ارتباطات می‌باشد و لزوم پرداختن به آن ظرفیت بالقوه‌ای است كه باید نشریات از آن بهره بگیرند. برای ما نیز كه در بخش خصوصی فعالیت می‌نماییم حضور چنین مجلاتی كه بتوانند نقطه نظرات ما را منعكس نمایند مغتنم بوده و سعی كرده‌ایم ماحصل تجربیات خود را جهت تنویر افكار عمومی در اختیار ماهنامه قرار داده و ریسك تندی نقد ما نیز توسط مسئولان ماهنامه پذیرفته شده است كه الحق جای تشكر دارد.

* رئیس هیئت مدیره و مدیر نرم‌افزار شركت مهندسی مهران رایانه