عرضه اولین مادربردهای AM3+ توسط گیگابایت

تاريخ:29 فروردین 1390

پس از عرضه پر سروصدا و البته پرحاشیه سوكت جدید اینتل یعنی Sandy Bridge، اكنون شركت AMD نیز سوكت جدید خود را در اختیار سازندگان مادربرد قرار داده است.

با درنظر گرفتن مشكلاتی كه برای چیپ‌ست‌های "پل شنی" اینتل به وجود آمد، به نوعی تاخیر در عرضه چیپ‌ست‌های AMD نادیده گرفته شده است. شركت گیگابایت اولین سازنده مادربرد است كه مادربردهایی با قابلیت پشتیبانی از پردازنده‌های نسل آینده AMD را تولید كرده است.

این مادربردها كه با نام "سوكت مشكی" (یا همان Black Socket) شناخته می‌شوند بر پایه چیپ‌ست AMD 700 / 800 ساخته شده‌اند و در شانزده مدل متنوع به بازار عرضه خواهند شد. شركت گیگابایت قبلاً در نمایشگاه CeBIT 2011 از این مادربردها پرده‌برداری كرده بود.

این مادربردها از نسل آینده پردازنده‌ها 32 نانومتری AM3+ پشتیبانی می‌كنند و بر اساس مادربردهای نسل كنونی سری‌های AMD 700/800 ساخته شده‌اند. برای اینكه كاربران بتوانند از كارایی بهبود یافته مادربردهای در آستانه انتشار AM3+ استفاده كنند، شركت گیگابایت تمام مادربردهای سری AM3+ CPU Ready خود را به یك سوكت مشكی رنگ مجهز كرده است.

به این وسیله محصولات جدید به آسانی قابل تمییز هستند. علاوه بر این، سری "سوكت مشكی" گیگابایت به صورت كامل با نسل كنونی از پردازنده‌های با سوكت AM3  سازگاری دارد، تا فرایند ارتقا دادن سیستم به پردازنده‌های AM3+ سریع و آسان شود.

لینک یکتا: http://ccw.ir/content/641/default.aspx