نظرسنجی

شما از چه طریق با این سایت آشنا شدید؟


پر بيننده ترين مطالب

عرضه نت‌بوك‌های جدید اسوس با پلتفرم AMD BRAZOS

آنلاین / 31 فروردین 1390


تعداد بازدیدکنندگان 1648 بازدید نسخه چاپی

دنیای كامپیوتر و ارتباطات- اسوس به عنوان اولین مبدع نت‌بوك در دنیا جدیدترین سری نت‌بوك‌های خود را مبتنی بر پلتفرم AMD BRAZOS به الاقه مندان این دسته از محصولات معرفی كرد.

این پلتفرم كه بر‌اساس جدیدترین APU‌های این شركت به بازار ارائه می‌شود دارای راندمان و مصرف پایینی است. گفتنی است APU یا Accelerated Processing Unit نامی است كه AMD برای محصولات جدید خود كه در آن پردازنده مركزی و گرافیكی روی یك Die مشترك تعبیه شده‌اند گذاشته است.

بر همین اساس با استفاده از این محصولات جدید مصرف انرژی به مقدار قابل توجه‌ای كاهش خواهد یافت كه این موضوع باعث می‌شود این محصولات انتخابی مناسب برای نت‌بوك‌های امروزی باشند.
در این میان دو مدل از نت‌بوك‌های جدید اسوس از این پلتفرم بهره می‌برد.

مدل 1215B كه یك نت‌بوك 12 اینچی است ازAPU‌مدل  E-350 و 1015B كه یك نت بوك 10 اینچی است از APU‌مدل C-50 بهره می‌برد. هر دوی این پردازنده‌ها از نوع دوهسته‌ای و دارای فركانس كاری 1.6 و 1 گیگاهرتز هستند. اما یكی از نكات جالب توجه در مورد این پلتفرم مصرف بسیار كم انرژی ان است به طوری كه توان مصرفی آنها در بالاترین حالت به ترتیب به 18 و 9 وات می‌رسد.

این موضوع علاوه بر افزایش كارایی، موجب افزایش عمر باتری خواهد شد. گفتنی است یكی از نقط ضعف نت‌بوك‌ها برخورداری از پردازنده‌گرافیكی بسیار ضعیف است به طوری كه اكثر نت‌بوك‌ها از پس اجرای بازی‌های كامپیوتری بر نمی‌آیند. اما با وجود این پلتفرم، نت‌بوك‌ها قادر خواهند بود به راحتی بازی‌ها امروزی را با دقت مناسب پردازش كنند.

همچنین این دو نت‌بوك ها قادرند تا مضامین ویدیویی با استاندارد Full HD  را در صفحه‌نمایش‌های بسیار بزرگتر، اجرا كنند. گفتنی است شركت  اسوس با ارائه فناوری اختصاصی خود با نام SHE (SuperHybridEngine) باعث مدیریت هرچه بهتر انرژی در این محصول شده است.

تركیبی از این فناوری و پلتفرم Brazos این دو دستگاه را قادر می‌سازد تا با یك بار شارژ باتری به مدت 8.5 ساعت كار كنند. از دیگر مشخصات این دو دستگاه می‌توان به وجود پورت USB 3.0، وجود 4 گیگابایت حافظه برای مدل 1215B و دو گیگابایت برای مدل 1015B، هارددیسك 500 گیگابایتی،كارت شبكه بی‌سیم با استاندارد 802.11 b/g/n و بلوتوث نسخه 3  اشاره كرد.