نظرسنجی

شما از چه طریق با این سایت آشنا شدید؟


پر بيننده ترين مطالب

اولین هارددیسك اكسترنال 3 ترابایتی تولید شدتعداد بازدیدکنندگان 3330 بازدید نسخه چاپی

كمپانی سیگیت برای اولین بار در جهان دست به تولید هارددیسك اكسترنال 3 ترابایتی زده است.

به گزارش تی مدیا، با توجه به نیاز روز افزون كاربران به دستیابی به فضایی بیشتر به منظور ذخیره‌سازی اطلاعات، شركت‌های تولیدكننده حافظه نیز در تولید حافظه‌هایی با فضایی بیشتر از یك دیگر پیشی می‌گیرند. در این میان كمپانی سیگیت در صدد رفع این نیاز برآمده و توانسته است اولین شركتی باشد كه هارددیسك اكسترنال 3 ترابایتی را از سری FreeAgentGoFlex تولید كند.

این هارددیسك با هر دو سیستم عامل Mac OS X و ویندوز سازگار است. البته در ویندوز ایكس پی نمی‌توان پارتیشنی بیش از 2.1 ترابایت ایجاد كرد. این محصول نیز همانند دیگر محصولات سری GoFlex برای انتقال اطلاعات به درگاه USB 2.0 , USB 3.0 و FireWire 800 مجهز است.

این هارد 3.5 اینچی كه در آینده‌ای نزدیك با پشتیبانی سازگار عرضه خواهد شد، از 5 دیسك 600 مگابایتی ساخته شده است با توجه به این ظرفیت، طبق گفته سیگیت كاربران می‌توانند 120 فیلم با كیفیت HD ، 1500 بازی كامپیوتری، هزاران عكس و بی‌شمار موزیك را در این هارددیسك ذخیره كنند.

همچنین در زمینه امنیت اطلاعات، سیگیت خیال كاربران را راحت كرده است و با استفاده از نرم‌افزاری به صورت خودكار از اطلاعات كه كاربر Backup می‌گیرد. لازم به ذكر است این هارد از هم اكنون با قیمت 250 دلار عرضه شده است.