نظرسنجی

شما از چه طریق با این سایت آشنا شدید؟


پر بيننده ترين مطالب

نوكیا در تهران از آینده تكنولوژی گفتتعداد بازدیدکنندگان 3105 بازدید نسخه چاپی


تهران - نوكیا طی جلسه‌ای رسانه‌ای ضمن شرح تصویری از آینده خود، به معرفی تكنولوژی‌ها، راه‌حل‌ها و اختراعات جدیدی كه پیش رویمان قرار دارد پرداخت.

مسیر موفقیت‌ها و دستاوردهایی كه نوكیا به عنوان یك كمپانی پیشتاز تاكنون پشت سر گذاشته است نوید از آینده‌ای با تكنولوژی‌ها و راه حل‌هایی خلاقانه و جدید می‌دهد كه نوكیا آن را با تمام قوا هدف قرار داده است.

علیرضا شفیع پور، مدیر كل نوكیا در ایران، این گونه در این باره سخن گفت: «مروری بر گذشته و آینده نوكیا نشان می‌دهد كه ما در نوكیا سرآغاز مسیری بوده‌ایم كه پایان آن ایجاد جهانی است كه در آن افراد به آنچه مهم است ارتباط داشته و از این طریق می‌توانند بهترین بهره را از تك تك لحظاتشان ببرند.

و این چیزی نیست جز استراتژی اصلی نوكیا كه با پیشتازی در ارائه تكنولوژی‌ها و راه حل های جدید در آینده نیز دنبال خواهد شد. Nokia Life Tools كه تاكنون در برخی كشورها به اجرا درآمده، نمونه‌ای از این راه حل‌های جدید است كه با در اختیار گذاشتن ابزارهایی صحیح اطلاعات لازم را به منظور گرفتن تصمیمات آگاهانه برای كاربران فراهم می‌نماید.

نوكیا به تازگی با معرفیNokia Instant Community نیز ضمن كامل‌تر كردن لیست تكنولوژی‌های خود، امكان برقراری ارتباط در فواصل نزدیك را بدون استفاده از فناوری‌های سلولی، بلوتوث و یا شبكه WLAN مهیا نموده است.»

سپس حمیدرضا نیكدل، مدیر روابط عمومی نوكیا در ایران، به شرح مختصری از تكنولوژی‌های آینده نوكیا پرداخت و گفت: «پیشگامی در ارائه راه‌حل‌ها و تكنولوژی‌های جدید در دنیای رقابتی امروز مترادف با پیشگامی در تحقیقات و سرمایه‌گذاری هرچه بیشتر در این زمینه است.

نوكیا همواره نسبت به این موضوع توجه خاصی داشته و مركز جهانی تحقیقات نوكیا (NRC ) اهمیت این موضوع را به خوبی آشكار می‌نماید.»

او افزود: «مركز تحقیقات نوكیا با 12 شعبه در سرتاسر دنیا در زمینه تحقیق و توسعه تكنولوژی‌های موبایل فعالیت داشته و در این بین تمركز خود را برروی چهار محور اصلی مدل سازی‌غنی متنی (rich context modeling) ، واسط كاربری، پلتفرم‌های موبایل با عملكرد بالا و ارتباطات هوشمند بی‌سیم (cognitive radio) قرار داده است تا بتواند ضمن همگرایی هرچه بیشتر دو صنعت اینترنت و ارتباطات، خالق تجربه‌هایی منحصر به فرد و شخصی برای كاربران باشد.

نوكیا ضمن توجهی خاص به مفهوم واقعیت تركیبی (mixed reality) همواره در تلاش بوده است تا دنیای واقعی و دیجیتال را هرچه بیشتر به هم نزدیك‌تر نماید.