نظرسنجی

شما از چه طریق با این سایت آشنا شدید؟


پر بيننده ترين مطالب

بهینه‌سازی شبكه‌های گسترده میسر شدتعداد بازدیدکنندگان 3166 بازدید نسخه چاپی

بسیاری تصور می‌كنند فناوری WAN Optimization فقط پهنای باند شبكه را آزاد می‌سازد. ولی بهینه‌سازی شبكه بدین روش تنها بخشی از راه‌حل جامعی است كه برای شتاب بخشیدن به نرم‌افزارهای كاربردی در سطح شبكه‌های گسترده (WAN) لازم می‌باشد.

راه‌حل‌های "بهینه‌سازی شبكه" معمولاً با دیگر محصولات "شتاب دهنده نرم‌افزار" اشتباه گرفته می‌شوند. با توجه به تعداد محصولاتی كه همگی ادعای ارائه راه‌حل‌های "شتاب‌دهنده نرم‌افزار" را دارند، دانستن روش‌هایی كه بكار گرفته‌اند و محدودیت‌های هر یك از آنها ضروری است.

بسیاری از محصولات تنها از یك یا چند روش بهینه‌سازی نظیر Protocol Optimization، Caching Compression و Web Optimization استفاده می‌كنند و همین امر محدودیت‌هایی را برای این محصولات بوجود می‌آورد. همواره مشكلات عدیده‌ای وجود داشته كه نرم‌افزارهای سازمانی را در سطح شبكه‌های گسترده فلج می‌كنند.

با بكارگیری فناوری‌های "بهینه‌سازی شبكه" دسترسی به اطلاعات و نرم‌افزارها با سرعتی شبیه شبكه‌های محلی (LAN) صورت خواهد گرفت و امكان مشاركت واقعی را به پرسنل مستقر در دفاتر و شعب و پرسنل سیار در اقصی نقاط جهان خواهد داد.

در عین حال، شركت‌ها و سازمان‌ها خواهند توانست هزینه‌های عملیاتی ساختار IT خود را كاهش دهند و همچنین بتوانند تصویر شفاف و كاملی از وضعیت و عملكرد نرم‌افزارهای سازمانی خود داشته باشند. از این رو Riverbed با ارائه محصولات جدید خود در صدد رفع این مشكل برآمده است شركت Riverbed مجموعه كاملی از ابزارهای "بهینه‌سازی شبكه" را در اختیار سازمان‌ها قرار می‌دهد تا بهره‌وری فعلی از ساختار IT خود را بطور چشمگیری افزایش دهند.