نظرسنجی

شما از چه طریق با این سایت آشنا شدید؟


پر بيننده ترين مطالب

اولین موشواره زیست تجزیه‌پذیر رونمایی شد

آنلاین / 4 اردیبهشت 1390


تعداد بازدیدکنندگان 1499 بازدید نسخه چاپی

دنیای كامپیوتر و ارتباطات- فوجیتسو كه پیش از این سری صفحه كلیدهای ECO را روانه بازار كرده بود، با ساخت موس جدید ECO نشان داد كه ساخت لوازم جانبی با كیفیت نیازی به پلاستیك ندارد. به تازگی فوجیتسو  اولین موشواره كاملا غیر پلاستیك و زیست تجزیه‌پذیر (تجزیه‌پذیر در طبیعت) دنیا را به دوست داران محیط زیست معرفی كرد.

در این محصول كه M440 ECO نام دارد، فوجیتسو از Arboform كه نوعی ترموپلاستیك مشتق شده از لیگنین و Biograde كه ماده ای مشتق شده از سلولوز است بهره برده است. تولید M440 ECO به دنبال صفحه كلید KBPC PX ECO فوجیتسو به حذف مواد اولیه نفتی مانند پلاستیك‌های سخت و PVC از فرایند تولید و جایگزینی آنها با مواد تجزیه‌پذیر كمك خواهد كرد.

فوجیتسو با انتخاب مواد اولیه از ذخایر تجدید‌پذیر، موفق به افزایش تولید پایدار و كاهش انتشار گاز CO2 طی فرایند تولید شده است. از طرف دیگر به این ترتیب ضایعات پلاستیكی كمتری در چرخه تولید برای دفن شدن بر جای می‌ماند.

با ساخت این موشواره دوست دار محیط زیست، فوجیتسو ثابت كرده است كه "سبز" بودن به معنای سازش در برابر كاهش كیفیت یا عملكرد محصول نیست. عملكرد مدل ECO به همان خوبی و حتی بهتر از یك موشواره پلاستیكی با كیفیت بالا بوده و دارای جدیدترین امكانات مانند دكمه اسكرول و دقت بالا است كه به دلیل سنسور 1000dpi آن می‌باشد.

كاربری M440 ECO بسیار راحت‌تر از مدل‌های پلاستیكی است. چرا كه بدنه Biograde آن كه از مواد تجزیه‌پذیر ساخته شده بسیار انعطاف‌پذیر بوده و امكان طراحی ارگونومیك را فراهم كرده است. در طراحی این موس تمركز بر روی راحتی كاربر بوده و یكی از ویژگی‌های منحصر به فرد آن قابلیت استفاده آن هم برای كاربران راست دست و هم برای افراد چپ دست است.

Rajat Kakar، معاون سیستم‌های اداری در بخش "ارایه راه‌حل‌هایIT " فوجیتسو در این خصوص می‌گوید: «همیشه همین نكات ریز است كه ارزش كار را بالا می‌برد. ما می‌خواهیم ثابت كنیم كه می‌توان جلوی كاربرد مواد تجزیه‌ناپذیر را درچرخه تولید محصولات IT گرفت. فوجیتسو برای اثبات ادعای خود از  تولید محصولات سبز برای كامپیوترهای رومیزی و موس ECO را آغاز كرده است.

با انتخاب این موس، مشاغل حساس به مسایل زیست محیطی این احساس خوب را خواهند داشت كه به كاهش انتشار CO2 كمك می‌كنند، بدون اینكه دوام یا راحتی محصول قربانی شود - و البته بدون پرداخت هیچ مبلغ اضافی.»

موشواره M440 ECO به زودی در اروپا، خاورمیانه و آفریقا عرضه خواهد شد و قیمت گذاری درهر كشور متفاوت خواهد بود.

فوجیتسو در یك نگاه
كمپانی فوجیتسو شركتی پیشرو در ارایه راه‌حل‌های پیشرفته و حرفه‌ای به تجارت‌ها و كمپانی‌هایی است كه بر پایه ICT در بازارهای جهانی كار می‌كنند. این شركت در حال حاضر در بیش از 70 كشور دنیا در حال فعالیت می‌باشد و دارای بیش از 170 هزار نیروی كار جهت حمایت و ارایه خدمات به مشتریان می‌باشد. فوجیتسو جهت طراحی و تولید محصولات خود تركیبی از متخصصان سیستم‌ها و خدمات IT، و محصولات ارتباطی و محاسباتی را به وجود آورده است كه این تركیب باعث می‌شود كمپانی بتواند ارزش افزوده‌ای را از طریق محصولات با كیفیت به مشتریان خود ارایه كند.

این كمپانی در حال حاضر سومین كمپانی بزرگ دنیا در صنعت و خدمات IT می‌باشد. محصولات تولیدی این شركت در كشور آلمان شامل انواع: PC، سرور، Storage، تبلت، نوت‌بوك، Zero Client، تین كلاینت، كی‌برد، مادر بورد، صفحه نمایش و Work Station می‌باشد.