نظرسنجی

شما از چه طریق با این سایت آشنا شدید؟






پر بيننده ترين مطالب

صد در صد



تعداد بازدیدکنندگان 2485 بازدید نسخه چاپی

حسین رسولی- حدود چهار سال پیش كه كارم را در سرویس سرگرمی‌های الكترونیك نشریه آغاز كردم، اصلاً فكرش را نمی‌كردم وارد چه دردسر عظیمی شده‌ام! دردسری شیرین كه همراه بود با وارد شدن به مجموعه یكی از قوی‌ترین و سخت‌گیرترین نشریه‌های IT (و حتی غیر IT) كشورمان و قرار گرفتن در كنار گروهی از حرفه‌ای‌ترین نویسندگان و كارشناسان IT Journalism كشور و البته مواجه شدن با خیل كثیری از خواننده پی‌گیر و خوش سلیقه و البته سخت‌گیر كه از همان روز اول بهترین راهنمای من شدند.

اما بودن و زیستن در كنار كل این مجموعه باعث شد با تمام سختی‌‌ها و گاه كمبود‌ها و دشواری‌ها، هم‌اینك احساس كنم من نیز همچون نهالی كه ابتدا ضعیف و خام بود، اكنون به درختی تبدیل شده‌ام كه من هم می‌توانم نقشی در این مجموعه بزرگ ایفا كنم.

در این مدت من و دوستان متخصصم در سرویس بازی‌های ویدیویی و سرگرمی‌های الكترونیك، راهی را شروع كردیم كه به تناسب نشریه‌ای چنین، شاید با راه بسیاری نشریاتی كه بطور تخصصی یا غیر تخصصی به موضوع بازی‌‌ها می‌پرداخت، تفاوت‌‌هایی داشت.

ما سعی كردیم در كنار كار‌ها و مقالات روتینی مثل نقد بازی و نقل اخبار بازی‌ها، به موضوعات ریشه‌دارتری چون آثار بنیادین بازی‌‌ها و صنعت گیمینگ و ابعاد و آثار اجتماعی، اقتصادی و سیاسی آن نیز بطور مفصل‌تر و عمیق‌تری بپردازیم و البته نگاه ویژه‌ای داشته باشیم به صنعت بازی‌سازی در داخل كشورمان و از همان ابتدا، حمایت و پشتیبانی از صنعت داخلی را به عنوان سرلوحه وظایف و یكی از اهداف اصلی خودمان در صفحات سرویس تعریف كردیم.

در این راه هم تا جایی كه توانستیم از هیچ كاری دریغ نكردیم: از انعكاس همه جانبه تلاش‌های بازی‌سازان داخلی، از ابتدا تا انتها گرفته تا نقد و زیر سؤال بردن فعالیت‌های متولیان امر ـ كه البته تبعاتی برایمان به همراه داشت.

اما به اقتضای رسالتی كه در حد بضاعتمان برای خودمان قائل شده‌ بودیم، ناامید نشدیم و نخواهیم شد و همچنان بر همِّ روزافزون خویش برای حمایت از صنعت بازی‌سازی داخلی ادامه خواهیم داد و از هیچ تلاشی در این راه فروگذار نخواهیم كرد ـ هرچند باز هم مانند گذشته تركش‌های برخی دوستان ناملایم دامن خودمان را بگیرد.

من نیز همانند سایر همكارانم در دنیای كامپیوتر و ارتباطات معتقدم گرچه تجربه‌ای گرانبار را پشت سر خود داریم و با پشت سر گذراندن شماره صد می‌توانیم از این كوله بار استفاده‌های زیادی بكنیم، اما همچنان نمی‌توانیم ادعای كیفیت صددرصدی را داشته باشیم و همچنان به یاری هر آن كس كه علاقه‌مند باشد، كمكی هر چند ظاهراً ناچیز به ما بكند، نیازمندیم.

به امید آن روزی كه واقعاً صددرصدی شویم و هرچه بیشتر به خود و مجله خود و خوانندگانی همراه چون شما ببالیم.