نظرسنجی

شما از چه طریق با این سایت آشنا شدید؟


پر بيننده ترين مطالب

فرصتی كه ماهنامه به من دادتعداد بازدیدکنندگان 2687 بازدید نسخه چاپی

علی مولوی- تابستان 82 و مقاله كیفیت در VOIP اولین حضور من در مجله دنیای كامپیوتر و ارتباطات بود. پیش از آن یادداشت‌هایی را در بخش آی‌تی روزنامه‌های آن زمان، مثل ابرار اقتصادی و حیات نو چاپ كرده بودم.

دلیل انتخاب مجله دنیای كامپیوتر و ارتباطات در آن زمان برای چاپ مطالبم، دسترسی آسان به این مجله بود چرا كه در آن زمان تنها مجله‌ای كه امكان دسترسی از طریق اینترنت را داشت، مجله دنیای كامپیوتر و ارتباطات بود.

سال‌های ابتدایی 80 مصادف بود با شكفته شدن وبلاگ‌نویسی در ایران و دنیای كامپیوتر و ارتباطات به عنوان یكی از حامیان وبلاگ‌نویسی در ایران هم سایت داشت هم وبلاگ.  شاید دلیلی كه باعث شد بعد از آن مطالبم را تنها در این مجله چاپ كنم، اخلاق خاص محمود اروج‌زاده در مدیریت مجله بود.

طی چهار پنج سالی كه به عنوان عضو هیئت تحریریه با مجله همكاری كردم، همیشه شرایط متفاوتی را در نشریه مشاهده كردم. جسارت مدیر مسئول مجله همیشه برای من ستودنی بود.

در شرایطی كه شركت مخابرات ایران به عنوان یكی از اصلی‌ترین آگهی‌دهندگان مجله مطرح بود، مقاله‌های انتقادی تند و تیز من به مخابرات در مسائلی مانند افزایش غیر قانونی تعرفه‌های تماس، به را حتی در مجله چاپ و باعث مشكلات بعدی برای آنها می‌شد.

جسارت مدیر مسئول این امید را به من می‌داد كه به راحتی درباره هر موضوعی، مسئولان دولتی را به باد انتقاد بگیرم. حتی به یاد دارم چند سال بعد از آغاز همكاری با مجله و در شرایطی كه نشریات زیادی در حوزه آی‌تی كشور وجود داشت، مطلبی درباره دروغگویی معاون وزیر وقت درباره طرح موسوم به اینترنت ملی داشتم كه تنها محمود اروج‌زاده و مجله دنیای كامپیوتر و ارتباطات و سایت ایتنا حاضر به چاپ آن شد.

موضوع دیگر پر و بال دادن مجله به همكاران بود. به جرأت می‌توانم ادعا كنم برنامه‌های رادیویی كه من به عنوان كارشناس در آنها حضور داشتم تنها و تنها به دلیل لطف محمود اروج‌زاده و معرفی من به تهیه‌كنندگان صداوسیما بوده است. اینكه در حال حاضر همكاری من با مجله نسبت به سال‌های پیشین كمرنگ‌تر شده، تنها به دلایل شخصی است وگرنه همیشه یادآوری خاطرات جلسات تحریریه، جزو بهترین خاطرات كاری من محسوب می‌شود. 

به عنوان كسی كه حدود 80 شماره پیش با مجله همكاری داشتم، بهبود كیفیت و تخصصی‌تر شدن مجله در شماره‌های اخیر را به چشم دیدم كه این نوید نشریه‌ای متفاوت با سایر نشریات حوزه را می‌دهد كه امیدوارم محمود عزیز و تیم قوی كه در پشت صحنه فعالیت می‌كنند، این روند رو به رشد را ادامه دهند.