نظرسنجی

شما از چه طریق با این سایت آشنا شدید؟


پر بيننده ترين مطالب

فرزند نوظهور فراسو تلویزیون LCD نام گرفت

آنلاین / 24 اردیبهشت 1390


تعداد بازدیدکنندگان 1477 بازدید نسخه چاپی

دنیای كامپیوتر و ارتباطات- ظاهراً ركود اقتصادی برای كاربران چندان هم بد نبوده، چرا كه از آن زمان قیمت انواع نمایشگر LCD با كاهشی قابل توجه روبرو شده كه منجر به افزایش اشتیاق كاربران به خرید گردیده كه این امر باعث رونق بازار نمایشگرهای بزرگ خانگی شده است.

اما در این میان نكته‌ای كه چند سالی است در بازار جلب توجه می‌كند حضور چند برند وطنی در میان مجموعه تولیدكنندگان این نمایشگرهاست.

در آغاز ورود تولیدكنندگان داخلی به این بازار، بسیاری از كارشناسان چندان به موفقیت آنها امیدوار نبودند، اما با گذشت زمان مشخص شد كه این محصولات موفق شدند تا با توجه به قیمت و كیفیت مناسب در كنار پشتیبانی خوب، كاربران زیادی را جذب كنند.

یكی از تولید كنندگان داخلی در این میان، فراسو است كه سابقه نسبتاً خوبی در تولید محصولات در حوزه لوازم جانبی رایانه داشته است و به تازگی حضور در این عرصه را تجربه می كند، ضمن اینكه در سابقه این شركت حضوری نسبتاً موفق در زمینه تولید نمایشگر كامپیوتر نیز به چشم می‌خورد.

این شركت با تجربیاتی كه در سال‌های گذشته كسب كرده است پا به عرضه تولید نمایشگرهای LCD خانگی گذاشته است كه این سابقه می‌تواند در جلب كاربران بسیار تاثیرگذار باشد.

عرضه محصول یاد شده كه در رنج‌ها و سایزهای متنوعی ارایه شده است می‌تواند پاسخگوی كاربرانی باشد كه به مانیتور احتیاج دارند و در عین حال به دنبال یافتن یك تلویزیون با قابلیت‌های متنوع نیز هستند.

چند وقتی است كه بالاخره تصاویر شبكه های تلویزیونی نیز بر امواج دیجیتال سوار شده اند تا كاربران بتوانند لذت تماشای با كیفیت تصاویر تلویزیونی را تجربه كنند.

این امر سبب رونق بازار گیرنده های دیجیتال نیز در این چند ماه اخیر شده است. اما محصول جدید فراسو نیازی به گیرنده خارجی ندارد، چرا كه برای آن هر دو نوع گیرنده آنالوگ و دیجیتال DVB-T داخلی درنظر گرفته شده است و به راحتی می توان از تماشای تصاویر به صورت دیجیتال بر روی آن لذت برد.

ساختار و كیفیت تصویر این محصولات به گونه ایست كه در هر زاویه‌ای می‌توان تصویر را به خوبی بر روی آنها تماشا كرد. كاربر می‌تواند تصاویر را بر روی مدل ۴۶ اینچی به صورت افقی و عمودی زاویه ۱۷۸ درجه به خوبی ببیند.

این شركت برای این محصول ورودی‌های متنوع و نسبتاً كافی در نظر گرفته است. با وجود سه ورودی HDMI، یك ست ورودی Composite، یك ورودی VGA و یك درگاه ورودی USB به نظر نمی‌رسد مشكلی در این بخش برای كاربر به وجود آید.

ضمن این كه این دستگاه قابلیت پخش تصاویر ، موسیقی و ویدئوهای ذخیره شده بر روی حافظه‌های فلش از طریق درگاه USB را دارد.