نظرسنجی

شما از چه طریق با این سایت آشنا شدید؟


پر بيننده ترين مطالب

تجربه‌ای تازه با Touch BIOS گیگابایت

آنلاین / 24 اردیبهشت 1390


تعداد بازدیدکنندگان 1422 بازدید نسخه چاپی

دنیای كامپیوتر و ارتباطات- رفتن به بایوس برای كنترل و تغییر در تنظیمات سیستم برای بسیاری از كاربرهای خانگی و نیمه حرفه‌ای كاری وقت‌گیر و خسته‌كننده به حساب می‌آید.

رابط گرافیكی غیر كابر پسند بایوس نیز برای اوركلاكرهای تازه كار مشكل‌ساز است، زیرا كار با بایوس می‌تواند در ابتدا برای آنها گیج كننده باشد.

از این رو مهندس‌های شركت گیگابایت روشی كاملا جدیدی برای تعامل بین كاربر و بایوس سیستم تعریف كرده‌اند، روشی كه در آن كاربران می‌توانند با سیستم آشنای آیكون‌های تصویری با بایوس كار كنند.

گیگابایت برای معرفی این سبك جدید از كار با بایوس نرم‌افزار Touch BIOS را منتشر كرده است. با این نرم‌افزار می‌توانید تنظیماتی مثل ولتاژ حافظه را تنها با دو كلیك و بدون نیاز به راه‌اندازی مجدد سیستم انجام دهید.

این نرم‌افزار از ویژگی‌های انحصاری گیگابایت نیز پشتیبانی می‌كند، برای مثال می‌توانید در Touch BIOS از نرم‌افزار @BIOS برای به روز رسانی بایوس سیستم خود استفاده كنید.

در این نرم‌افزار بخشی به نام اوركلاك وجود دارد كه در آن كاربر می‌تواند تمام تنظیمات لازم برای اوركلاك كردن را در دسترس داشته باشد.

نرم‌افزار Touch BIOS بسیار انعطاف‌پذیر است و می‌توان ترتیب آیكون‌ها را جابجا كرد و یا آنهایی را كه استفاده نمی‌شود حذف كرد. در صورت استفاده از سیستم عامل Windows ۷ و داشتن یك صفحه نمایش پشتیبان از فناوری touch، می‌توانید با لمس آیكون موردنظر و با سادگی و سرعت بسیار بالایی در محیط بایوس كار كنید.