نظرسنجی

شما از چه طریق با این سایت آشنا شدید؟


پر بيننده ترين مطالب

توسط بازی جدید اسوس می‌توان مادربرد ساخت

آنلاین / 27 اردیبهشت 1390


تعداد بازدیدکنندگان 1556 بازدید نسخه چاپی

دنیای كامپیوتر و ارتباطات- كمپانی تایوانی اسوس به عنوان یكی از شركت‌های پیشرو در نوآوری و فناوری همواره با ارائه ایده‌ای نو، كاربران كامپیوتری را غافلگیر كرد.

این شركت در واقع در یك اقدام بسیار مبتكرانه به كاربران امكان ساخت مادربرد مورد نظر خود را با فناوری‌های اختصاصی اسوس داده است. در واقع كاربران می‌توانند با شركت در یك بازی به این مهم دست یابند.

این بازی كه DIGITON نام دارد مخفف عبارت  digital town یا شهر دیجیتال نام دارد كه یك ایده بسیار نو می‌باشد و كاربران باید با 8 ابزار اختصاصی اسوس یك شهر پیشرفته با كارایی بالا و در عین حال مصرف انرژی كم و سازگار با محیط زیست را بسازند.

تمامی این فناوری‌ها در مادربردهای سری P8P67 و P8Z68 استفاده شده است. در واقع این بازی یك شهر مجازی است كه كابران باید با خلاقیت خود به رشد آن بپردازند. از جمله این 8 ابزار و فناوری‌های اختصاصی می‌توان به DIGI+VRM كه یك استاندارد جدید در مدار رگولاتور مادربرد است اشاره كرد.

این فناوری به تنظیم دقیق‌تر برق، قابلیت پایدار و اطمینان‌پذیری بیشتر و همچنین افزایش پتانسیل و كارایی بهتر در انجام اوركلاكینگ كمك می‌كند. در DIGITON این فناوری نقش هسته شهر و نقش اساسی در پیشبرد تكنولوژی و كارایی را ایفا می‌كند.

فناوری‌های دیگر استفاده شده در این بازی می‌توان به TPU(The Turbo Processing Unit) كه یك چیپ اختصاصی برای اوركلاینگ و EPU(The Energy Processing Unit) كه یك واحد برای مدیریت مصرف انرژی و محیط انحصاری UEFI BIOS كه تعریف جدیدی از محیط بایوس است اشاره كرد.

همچنین فناوری‌های BT GO! كه یك محیط مدیرتی بلوتوث می‌باشد و یك سرویس انحصاری توسط اسوس می‌باشد و همچنین مجموعه نرم‌افزاری AI Suite II مركز تنظیمات و مانیتورینگ اسوس می‌باشد و همچنین فناوری‌های USB 3.0  و SATA 6GB/s از دیگر ابزارهای ارائه شده در این بازی زیبا هستند.

گفتنی است اسوس اعلام كرده است كسانی كه بتوانند در این مسابقه بیشترین امتیاز را بدست آوردن شانس برنده شدن محصولات جدید اسوس را مانند مادربردهای سری P8Z68 را خواهند داشت.

كاربران می‌توانند از تاریخ 10 اردیبهشت تا 11 خرداد در این رقابت‌ها به آدرس http://event.asus.com/2011/mb/ASUS_DIGITON شركت كنند.