نظرسنجی

شما از چه طریق با این سایت آشنا شدید؟


پر بيننده ترين مطالب

مدیران برتر آی‌تی در خاورمیانه

شماره 101 / مدیریت / اردیبهشت 1390


تعداد بازدیدکنندگان 3266 بازدید نسخه چاپی

ماهنامه انگلیسی زبان Channel خاورمیانه هر ساله اقدام به انتشار فهرستی از مدیران برتر شركت‌های فناوری اطلاعات تحت عنوان ۵۰ Channel Champions می‌نماید.

فهرست مذكور كه در منطقه از اعتبار خاصی برخوردار است، نشان دهنده نحوه حركت و آینده فناوری اطلاعات با توجه به نگاه و عملكرد مدیران اجرایی شركت‌ها می‌باشد.

فهرست پنجاه تایی ماهنامه چنل، شامل نام مدیرانی است كه توسعه دهنده فعالیت‌های مختلف در حوزه فناوری اطلاعات هستند. این مدیران همگی مستقیماً با شركت‌های اصلی تولیدكننده یا توزیع كننده محصولات و فناوری‌ها در تعامل بوده و محل استقرار اصلی آنها دبی می‌باشد.

نكته مهم دیگر آن است كه در این فهرست نام چهار ایرانی نیز به عنوان مدیران برتر دیده می‌شود كه در شركت‌های اچ‌پی و كام گارد (توزیع كننده محصولات كسپرسكی)، سكیور وی و گلدن سیستمز مشغول به كار هستند.

آنچه در ادامه می‌خوانید خلاصه‌ای از گزارش مفصل ۵۰ Channel Champions است. لازم به ذكر است گزارش ۵۰ Channel Champions در پنج بخش تقسیم‌بندی شده كه در هر بخش ده مدیر برتر و موفق در منطقه خاورمیانه معرفی شده‌اند.

این بخش‌ها عبارت است از: امنیت و تجهیزات ذخیره‌سازی، سخت‌افزار و سیستم‌ها، نرم‌افزار، تجهیزات و بخش شبكه و ارتباطات.

بخش امنیت و تجهیزات ذخیره‌سازی
در بخش امنیت و تجهیزات ذخیره‌سازی به دو نام آشنا برای خوانندگان برمی‌خوریم كه هر دو را با محصولات كسپرسكی می‌شناسیم. محمد مبصری و امان منظور كه در شركت‌های كام گارد و كسپرسكی خاورمیانه مشغول كار هستند و نقش بسیار مهمی را در توسعه بازار محصولات كسپرسكی داشته‌اند.

محمد مبصری كه در حال حاضر قائم‌مقام ارشد شركت كام گارد می‌باشد، پس از پیوستن به شركت، تحولی جدی را در فروش محصولات امنیتی و علی‌الخصوص كسپرسكی در شركت و منطقه به وجود آورده است كه همین امر منجر به كسب جوایز متعدد از شركت كسپرسكی در زمینه توسعه بازار و افزایش حجم فروش شده است.

در گزارش ماهنامه چنل همچنین آمده است كه مبصری با تكیه بر پشتیبانی فنی قوی و خدمات پس از فروش مناسب توانسته است مدل تجاری قدرتمندی را ایجاد و مدیریت نماید.

امان منظور نیز كه مدیر منطقه‌ای كسپرسكی می‌باشد، توانسته با شكل دادن یك كانال فروش قوی برای كسپرسكی، بازار منطقه را در اختیار این برند روسی قرار دهد. ضمن آنكه تلاش‌های وی به ایجاد ارتباطات مناسب در داخل كانال فروش و توزیع مناسب كالا نیز منجر شده است.

در بین مدیران برتر در این حوزه به نام‌های مدیرانی از سیمانتك، فورتی نت، سونیك وال و مك‌آفی نیز برمی‌خوریم.

بخش شبكه و ارتباطات
در حوزه شركت‌های شبكه‌ای، نخستین نام آدریان ایلور، مدیر منطقه‌ای شركت سیسكو است كه باعث شده اعتبار نام سیسكو همچنان در منطقه خاورمیانه حفظ شود و كانال فروش قدرتمند آن همچنان فعال باشد.

اما نام آشنای دیگر فَری بوستانچی است كه با مدیریت شركت سكیور توانسته است محصولات بسیار قدرتمندی همچون F۵ را در سبد محصولات خود داشته باشد. شركت وی همچنین موفق شده در سال گذشته در قطر و كویت نیز دفاتری را تأسیس نماید. مدیرانی از شركت‌های دی لینك، آوایا، جونیپر و آلكاتل-لوسنت نیز در این فهرست جای دارند.

بخش تجهیزات جانبی
از دیگر بخش‌های گزارش می‌توان به تجهیزات جانبی اشاره كرد كه نام شركت گلدن سیستمز برای خوانندگان بسیار آشناست. احسان هاشمی از این شركت به دلیل حضور موفق شركت گلدن سیستمز در بازارهای جدید و توسعه مناسب بازار، به عنوان یكی از مدیران برتر معرفی شده است. مدیرانی از شركت‌های اینتل، سی گیت، وسترن دیجیتال، AMD و سامسونگ نیز در این فهرست جای گرفته‌اند.

بخش نرم‌افزار
در بین نام‌های مدیران شركت‌های نرم‌افزاری فهرست ماهنامه چنل، تعجبی ندارد كه نخستین آنها متعلق به مدیر بخش شركای راهكارهای مایكروسافت باشد. وی توانسته است در تعامل
با بیش از ۲۵۰۰ شركت بزرگ و كوچك كه وظیفه توزیع محصولات مایكروسافت را برعهده دارند، بهترین سودآوری را برای مجموعه به ارمغان آورد.

مدیرانی از شركت‌های سیتریكس، ردهت، ادوبی و آی‌بی‌ام نیز در بین مدیران برتر شركت‌های نرم‌افزاری دیده می‌شوند.

بخش سخت‌افزار و سیستم‌ها
نخسین نام در این بخش، علی نعمتی مدیرفروش شركت اچ‌پی خاورمیانه است. اچ‌پی كه شركت پیشرو در ارائه محصولات و راهكارهای چاپ در جهان است، در منطقه خاورمیانه نیز به لطف توانایی‌های مدیرفروش خود توانسته موقعیت ممتاز خود را حفظ كند.

مدیران شركت‌های اپسون، توشیبا، ایسر، كانن، امیتاك و دل نیز به دلیل فعالیت‌های موفقشان، در زمره مدیران برتر حوزه نرم‌افزار قرار گرفته‌اند.

درباره محمد مبصری
محمد مبصری در حال حاضر قائم‌مقام ارشد شركت كام گارد و مدیرعامل شركت تجارت امن خاورمیانه به عنوان توزیع كننده رسمی راهكارهای امنیتی است كه شعبه ایرانی شركت كام گارد محسوب می‌شود.

با معرفی محصولات كسپرسكی در ایران از طریق شركت آواژنگ سیستم، نام وی با نام كسپرسكی گره خورد كه پس از شروع همكاری با كام گارد، فروش محصولات كسپرسكی را در سراسر منطقه خاورمیانه توسعه داد و به توسعه بازار آن كمك‌های شایانی نمود.
البته فعالیت‌های شركت كام گارد فقط به ارائه راهكارهای امنیتی كسپرسكی محدود نمی‌شود و محصولات امنیتی دیگری نظیرسایبروم، آیولو، اكیونتیكس و ... نیز در سبد كالای شركت قرار دارند.

وی هدف از راه‌اندازی شركت تجارت امن خاورمیانه را توسعه فروش از طریق همكاری و مدیریت كانال فروش، مدیریت تبلیغات و امور روابط عمومی، ارائه خدمات فنی و پشتیبانی و ارائه دوره‌های آموزشی برمی‌شمارد.

موضوع اخیر یعنی ارائه دوره‌های آموزشی كسپرسكی كه از نمایشگاه الكامپ ۲۰۱۰ آغاز شد با ارائه مدارك رسمی لابراتوار كسپرسكی همراه است كه از این لحاظ موقعیت ممتازی برای علاقه‌مندان این حوزه به شمار می‌رود.