نظرسنجی

شما از چه طریق با این سایت آشنا شدید؟


پر بيننده ترين مطالب

بررسی چاپگر

SAMSUNG CLP-325W در آزمایشگاه دیجیتال دنیای كامپیوتر و ارتباطاتتعداد بازدیدکنندگان 3073 بازدید نسخه چاپیحمید علیپیشرو-
CLP-325W محصولی جدید از شركت سامسونگ چاپگری كارآمد است كه با قیمتی مناسب و البته در مصرف انرژی استانداردهای مورد نظر را برآورده می‌كند. این چاپگر لیزری امكان چاپ صفحات رنگی و سیاه و سفید را دارد و گزینه ای مناسب برای مصارف خانگی و محیط‌های كوچك اداری بشمار می‌رود.

دستگاه در اندازه 243x313x388 میلی‌متر و با وزن 11 كیلوگرم ارائه شده. همانطور كه قبلا اشاره شد شركت سامسونگ برای این چاپگر استانداردهایی را مدنظر قرار داده كه باعث كاهش مصرف انرژی می‌شود و از همین رو CLP-325W در رده چاپگرهای سبز (دوستدار محیط زیست) قرار دارد.دستگاه دارای سرعت قابل قبولی است و توانایی چاپ 16 برگ سیاه و سفید در دقیه برای قطع
A4 و همچنین چاپ4 برگ رنگی در همین اندازه را دارد. چاپ تصاویر در CLP-325W با وضوح 2400x600 نقطه در یك اینچ (DPI) امكان پذیر است سینی كاغذ هم توانایی گنجاندن 130 برگ را در خود دارد.سامسونگ
CLP-325W از كاغذهای استاندارد مانند A4,A5,A6,Letter و... كه بیشترین مصرف را در كارهای روزانه و اداری دارند پشتیبانی می‌كند.

سه كارتریج رنگی و یك كارتریج سیاه جهت چاپ در دستگاه تعبیه شده كه می‌توان از كارتریج‌های با شماره فنی CLT407s برای سه رنگ (Cyan-Magenta-Yellow) و CLTK407s برای رنگ سیاه استفاده كرد. بطور تقریبی تعداد چاپ نرمال 1500 برگ سیاه و 1000 برگ رنگی را می‌توان از دستگاه توقع داشت.


CLP-325W سیستم‌ عامل‌های موجود را پشتیبانی می‌كند و از این بابت نباید برای شما نگرانی ایجاد شود كه باید برای كار با این دستگاه متوسل به سیستم عامل خاصی شوید و این نكته از آنجا حائض اهمیت است كه امروزه در كشورما استفاده از سیستم‌های عامل مختلف بیش از پیش قابل مشاهده است. قابلیت اجرا و نصب در سیستم عامل ویندوز 2000 تا ویندوز 7، سیستم عامل مكینتاش و لینوكس می‌تواند هر سلیقه‌ای را راضی نگه دارد.

در مبحث امكانات ارتباطی شاید یكی از ویژگی‌های
CLP325W اتصال به شبك‌های محلی بی‌سیم (WiFi) باشد كه قابلیتی بسیار مهم برای مصرف كنندگان خواهد بود بخصوص با توجه  به استفاده زیاد كاربران از رایانه‌های قابل حمل و حتی گوشی‌های همراه كه مجهز به سیستم ارتباطی بی‌سیم می‌باشند وجود یك چاپگر كه بتوان بدون سیم و از فاصله دور اسناد و تصاویر را به كمك آن چاپ نمود، بسیار كاربردی می‌باشد همچنین امكان اتصال به شبكه بوسیله سیم با سرعت بالا و استفاده از درگاه USB نسخه 2 از دیگر امكانات ارتباطی دستگاه می‌باشد كه تقریبا با هر روشی می‌توان اطلاعات خود را برای چاپ به دستگاه ارسال كنید.

سامسونگ CLP-325W از یك پردازنده 360 MHz و حافظه داخلی 256 مگابایتی برخوردار است و مجموعه‌ای مناسب برای اسناد و تصاویر با حجم نسبتا بالا می‌باشد.

به طور كلی این مدل از چاپگرهای تولیدی شركت سامسونگ گزینه‌ای مناسب برای مصارف متوسط به شماره می‌آید هرچند امكاناتی همچون ارتباط بی‌سیم نیز می‌تواند گروهی از كاربران حرفه‌ای را نسبت به این مدل راغب كند.

از كمبودهایی كه نسبت به این مدل با آن برخورد كردیم حرارت كاغذ بعد از چاپ و همچنین سختی كار با سینی كاغذ در آن بود.