نظرسنجی

شما از چه طریق با این سایت آشنا شدید؟


پر بيننده ترين مطالب

پیشرفته‌ترین نوت‌بوك چند‌رسانه‌ای معرفی شد

آنلاین / 22 خرداد 1390


تعداد بازدیدکنندگان 1501 بازدید نسخه چاپی

دنیای كامپیوتر و ارتباطات- یكی از محبوب‌ترین سری نوت‌بوك‌های تولید شده، نوت‌بوك‌های مخصوص كاربرد‌های چند‌رسانه‌ای هستند كه به واسطه ویژگی‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری خاص از جایگاه ویژه‌ای در بین كاربران برخوردار هستند.

جدیدترین عضو  این سری نوت‌بوك N75SF اسوس است كه از قطعات و فناوری‌های سخت‌افزاری منحصر به فردی بهره می‌برد.

این دستگاه بر پایه پلتفرمHuron River  عرضه شده است كه به واسطه این موضوع از جدیدترین پردازنده اینتل یعنی Core i7 2630QM بهره می‌برد.

یكی از تغییرات به وجود آمده در پردازنده‌های نسل جدید نحوه نامگذاری است. در این پردازنده از  عدد دو در  شروع مدل پردازنده استفاده می‌شود و تعداد رقم‌های مدل از 3 به 4 رقم تغییر كرده است.

گفتنی است این دستگاه مجهز به هشت گیگابایت حافظه است كه به خوبی نیاز كاربران را برآورده می‌سازد. یكی دیگر از نكات قابل توجه در مورد این نوت‌بوك میزان فضای ذخیره‌سازی اطلاعات است.

در این محصول از یك هارددیسك 1.5 ترابایتی برای ذخیره‌اطلاعات استفاده كرده  است كه نیاز سخت پسند‌ترین كاربر را هم بر‌آورده می‌كند. كارت‌گرافیك این دستگاه از آخرین نسل پردازنده‌های‌گرافیكی NVidia یعنی GT555 است.

یكی از نكات قابل توجه در مورد این كارت‌گرافیك وجود دو گیگابایت حافظه‌گرافیكی اختصاصی از نوع GDDR5 است كه باعث افزایش راندمان دستگاه در بازی‌های كامپیوتری می‌شود.

از دیگر مشخصات این نوت‌بوك می‌توان به بلندگوهای بسیار با كیفیت كه ساخت شركت بسیار خوشنام B&O است، اشاره كرد.

وجود این بلندگو باعث خواهد شد تا صدا‌های موجود با كیفیت بهتری شنیده شود. از دیگر فناوری‌های اختصاصی به كار رفته در این نوت‌بوك فناوری SonicMaster است كه در واقع یك استاندارد جدید در صدا است كه توسط اسوس طراحی و توسعه داده شده است.

این استاندارد صداهای زیر و بم را بسیار بهتر پخش می‌كند و صداهای از دست رفته را بازیابی می‌نماید تا كاربران بیش از بیش صدا را بهتر بشنوند.