نظرسنجی

شما از چه طریق با این سایت آشنا شدید؟


پر بيننده ترين مطالب

نرم‌افزار تحت وب
چت جس ‌جوتعداد بازدیدکنندگان 3020 بازدید نسخه چاپی

فرناز حسینی- به دنبال ظهور پدیده اینترنت، چت یا گفت‌وگو اینترنتی نیز وارد ایران شد. گفت‌وگو از طریق وب به وسیله نرم‌افزارهای تحت وب یا مستقل صورت می‌گیرد. یاهو مسنجر (Yahoo! Messanger) و گوگل‌تاك (Google Talk)  از معروف‌ترین نرم‌افزارهای چت هستند كه توسط شركت‌های محبوب یاهو و گوگل ارائه شده‌اند.

قابل ذكر است كه عدم آموزش كافی و به موقع در استفاده از اینترنت و چت به كاربران، جامعه ایرانی و به خصوص نسل جوان به عنوان اصلی‌ترین مخاطبان وب دچار ناهنجارهایی شد كه با تدابیر مسئولین و اقدامات صورت گرفته، این آسیب‌ها به حداقل میزان خود رسیده است.

جس جو، موتور جست‌وجو و وب دایركتوری فارسی، در جهت فرهنگ‌سازی استفاده از چت به ایجاد بخش گپ (http://gap.jasjoo.com) با هویتی كاملا متفاوت از نرم‌افزار های مشابه در جهت بر طرف كردن نیاز گفت‌وگوی كاربران در اینترنت پرداخته است.

برای استفاده از نرم‌افزار تحت وب چت جس جو، كافی است كه با شناسه كاربری خود از صفحه www.jasjoo.com وارد سیستم شوید. نام و عكس خود را تنظیم كرده و از طریق «افزودن به فهرست دوستان» از آنها دعوت كنید كه در جس جو هم صحبت شما باشند. با قبول درخواست آنها، فهرستی از دوستان به شما نمایش داده می‌شود كه با كلیك بر نام هر دوست، پنجره‌ای جهت گفت‌وگو برای شما باز می‌شود.

از ویژگی‌های منحصر به فرد چت جس جو این است كه در حین گفت‌وگو افراد با ارائه لینك‌های مربوط به مباحث چت به آنها كمك می‌كند تا حیطه موضوع گفت‌وگو از آخرین اخبار و تكنولوژی روز دنیا اطلاع بیشتری كسب كنند. راهنمایی و ارائه راهكارهای آموزشی به كاربران از بزرگترین اهدافی است كه در تك تك سرویس‌های جس جو از جمله چت به چشم می‌خورد.

سرویس چت شكلك‌های مخصوص خود را دارد كه به كمك آنها می‌توانید حالت ظاهری خود را در گفت‌وگو به نمایش گذاشته و سبب جذابیت گفت‌وگوی خود شوید.

از دیگر امتیازات این نرم‌افزار امكان كنترل بحث‌ها می‌باشد به گونه‌ای كه چت به سمت موارد غیر اخلاقی نرود. سیستم فیلترینگ برای این بخش بر طبق فرهنگ ایرانی اعمال شده است كه این حاصل از مشاوره و رایزنی با اساتید و محققان فعال در این زمینه می‌باشد.

اتاق‌های گفت‌وگوی جس جو كه در بخش‌های مختلف دسته‌بندی شده است به زودی در اختیار كاربران قرار می‌گیرد.