نظرسنجی

شما از چه طریق با این سایت آشنا شدید؟


پر بيننده ترين مطالب

پنج راهنمایی برای مرور سریع‌تر وب‌سایت‌هاتعداد بازدیدکنندگان 3530 بازدید نسخه چاپی

وبگردی را كاربران حرفه‌ای دوست دارند؛ اما همه كاربران مرور كردن سایت‌ها را با سرعت بالا بیشتر دوست دارند. در روز چقدر از زمان خود را صرف انتظار باز شدن وب‌سایت‌های مورد نظرتان می‌كنید؟

بسیاری از شما صفحات سایت‌ها را در چندین Tab یا همان زبانه باز می‌كنید. معمولاً به دلیل پایین بودن سرعت بارگذاری سایت‌ها در مرورگرها بین 5 تا 10 زبانه ویا بیشتر در مرورگر شما باز است، اما آیا می‌دانید در همین زمان صرف شده برای باز شدن این صفحات می‌توانید تعداد صفحات بیشتری را مرور كنید و تجربه باز شدن سریع‌تر صفحات را خودتان حس كنید؟

خوشبختانه بسیاری از كاربران از اینترنت سرعت بالا استفاده می‌كنند، اما برای رسیدن به سرعت بهتر و بهینه‌سازی مرورگرتان به جز اینترنت پرسرعت روش‌های دیگری نیز وجود دارد كه آنها را به شما معرفی می‌كنم.

1- از سریع‌ترین مرورگر استفاده كنید
هنوز مرورگرها با یكدیگر رقابت دارند و هیچكدام با یكدیگر برابر نیستند. بطور ساده بعضی از مرورگرها از سایرین سریع‌تر هستند، در محصولات فعلی موجود سرعت بالا را در مرورگر كروم محصول شركت گوگل است.

گوگل كروم را از این آدرس می‌توانید دانلود كنید (http://www.google.com/chrome/ ) اگر از آن دسته از كاربرانی هستید كه به مرورگر مایكروسافت و یا موزیلا فایرفاكس و غیره عادت كرده‌اید برای سرعت بهتر و بیشتر می‌توانید گوگل كروم را نیز امتحان كنید. یكی از فواید این مرورگر به جز سرعت دارا بودن نوار ابزار جست‌وجو مربوط به گوگل است و در نتیجه شما نیازی به نصب افزونه اضافی برای جست‌وجو در گوگل را ندارید.

2 - فلش را غیر فعال كنید
در حال حاضر وب و اینترنت از فایل‌های فلش اشباع شده و دوری كردن و رها شدن از این فناوری غیر ممكن است. مشكل فایل‌های فلش این است كه تاثیر زیادی در سرعت سایت و وبگردی شما خواهد گذاشت.

بهتر است بصورت پیش فرض اجرای فایل‌های فلش را در مرورگر خود غیرفعال كنید و در شرایط لازم آن را فعال كنید. بزرگترین مسئله در این مورد این است كه بعضی از مرورگرها نیاز به نصب افزونه دارند تا بتوانید اجرای فایل‌های فلش را در آنها غیرفعال كنید. برای مرورگر گوگل كروم باید افزونه Flashblock را دانلود و نصب كنید
(https://chrome.google.com/webstore/detail/gofhjkjmkpinhpoiabjplobcaignabnl ) و برای مرورگر فایرفاكس نیز افزونه Flashblock نیز در این آدرس قابل دانلود است:

(https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/flashblock/ ) اما خوشبختانه مرورگر IE بصورت پیش‌فرض دارای چنین قابلیتی هست كه بتوانید بدونه اضافه كردن افزونه اجرای فایل‌های فلش در سایت‌ها را مسدود كنید.

برای این كار از طریق منوی Tools وارد Manage Add-ons شوید.در پنجره Manage Add-ons می‌توانید بر روی Shoskwave Flash دوبار كلیك كنید و بر روی كلید Remove All Sites كلیك كنید تا اجرای فایل‌های فلش برای تمامی سایت‌ها غیرفعال شود.

3- فایل‌های Temp وب را در رم سخت‌افزاری ذخیره كنید
از آنجا كه اجرا شدن برنامه‌ها از روی حافظه رم سریع‌تر انجام می‌شود، پس بهترین راه افزایش سرعت برنامه‌های انتقال آنها از روی هارددیسك به رم سیستم است.

برای اینكار لازم است برنامه جانبی را بر روی ویندوز خود نصب كنید و آن را تنظیم كنید تا امكان اجرای برنامه‌ها را بر روی رم سیستم داشته باشید تا سرعت انتقال و اجرای قرنامه سریع‌تر باشد، نام این برنامه Dataram’s RAMDisk است و استفاده از این برنامه زیاد كار دشواری نیست اما با این حال این راه‌حل برای كاربران تازه كار نیست و بهتر است فرد متخصص دیگری این كار را برای كاربران تازه كار انجام دهد.

دانلود این نرم‌افزار را از این آدرس می‌توانید انجام دهید: http://memory.dataram.com/products-and-services/software/ramdisk نسخه رایگان این برنامه به شما اجازه می‌دهد تا 4 گیگابایت از حافظه را استفاده كنید.

اما اگر برای استفاده بیشتر از 4 گیگابایت رم می‌خواهید اقدام كنید باید نسخه اصلی این برنامه را با قیمت 9.95 دلار را خریداری كنید.

4- از شر نوارهای ابزار خلاص شوید
موضوع همان دو دو تا چهار تا است. هرچقدر افزونه و نوار ابزار به مروگر خود اضافه كنید زمان بیشتر و توان بیشتری از سیستم شما اشغال خواهد شد و در پی آن از دست دادن سرعت مرورگر و استفاده بیهوده از حافظه است، پس سعی كنید از نصب افزونه‌های غیرضروری و از همه مهمتر آن دسته از افزونه‌ها و نوارهای ابزار كه بصورت آنلاین باید به اینترنت متصل شوند جدا خودداری كنید.

5- از گزینه Tab استفاده كنید نه پنجره جدید
باز كردن بیش از حد Tab منوها یا همان زبانه‌ها یكی از عوامل از دست دادن سرعت است اما این كار در مقایسه با بازكردن سایت‌ها در یك پنجره جدید بهترین راه‌حل است، از این گذشته جست‌وجو در بین زبانه‌های باز شده در یك پنجره بسیار سریع‌تر و راحت‌تر است و در مرورگرهایی مانند گوگل كروم زمانی كه یك زبانه دچار اشكال می‌شود لازم نیست تمام پنجره مرورگر را ببندید بلكه تنها كافیست زبانه دچار مشكل را ببندید.