نظرسنجی

شما از چه طریق با این سایت آشنا شدید؟


پر بيننده ترين مطالب

جشن خانواده دنیای كامپیوتر و ارتباطاتتعداد بازدیدکنندگان 2899 بازدید نسخه چاپی

شامگاه سه‌شنبه بیستم اردیبهشت ماه 1390 جمع پرشمار و گرم كارشناسان و دست‌اندركاران صنعت فناوری اطلاعات كشورمان، در مراسم معرفی و تقدیر از چهره برتر IT سال گذشته گرد هم آمده بودند.

در كانون این جمع صمیمی البته خانواده بزرگ ماهنامه دنیای كامپیوتر و ارتباطات و ایتنا حاضر بودند كه جشن انتشار یكصدمین شماره ماهنامه و همچنین آغاز نهمین سال فعالیت ایتنا را پررونق‌تر كرده بودند.

عبور از مرز انتشار صد شماره در شرایط دشوار كاری و پیرامونی یك مطبوعه ماهانه، به دیده همه اهل نظر و كارشناسان مطبوعات، نه تنها سهل نیست كه دشوار و گاه دست‌نیافتنی می‌نماید و از این روست كه «ما را به این سخت‌جانی گمان نبود....» اما این امید با همت وتلاش همدلانه دوستان و همكارانم عملی شد.

مراسم بیستم اردیبهشت در حقیقت ضیافت شادمانی رسیدن به این نقطه عطف و آرزوی پیشرفت و تداوم این حركت بود كه حالا فراتر از یك نشریه تخصصی، فرزندان و محصولات دیگری به بارآورده كه هریك جایگاه و شخصیت مستقلی یافته‌اند؛ همینطور برای «ایتنا» كه از روزگار گمنامی فضای وب آغاز كرد، و اكنون جایگاه درخوری در میان سایت‌های فارسی برای خود دست و پا كرده است.

در هر صورت حضور قریب به اتفاق دوستان و همكاران جدید و قدیم در همه بخش‌های ماهنامه و ایتنا برای همه این خانواده بزرگ(و طبعا بیش از همه برای خودم) دلگرم كننده بود.

اما همزمانی جشن ماهنامه با مراسم معرفی چهره‌های برتر در عرصه فناوری اطلاعات كشورمان هم بر گرمی جشن خانواده افزود و هم شكوه تقدیر از مدیران را دو چندان كرد.

یكی از دوستان در سخنرانی كوتاه خود در این برنامه این نكته را مطرح كرد كه علی‌الظاهر مراسم معرفی و انتخاب چهره برتر سال عملا تبدیل به مراسم «دوسالانه» شده است.

همانجا در توضیحی گفتم كه درصددیم(البته با لحاظ كردن شرایط وضع و حال هر زمان) جلوی این انحراف! را بگیریم، و امیدواریم از این پس هر سال شاهد برگزاری این برنامه باشیم، چنانكه صاحبنظران و كارشناسان نیز بر نظم سالانه آن تاكید داشتند.

ضمن اینكه تمهیداتی از جمله انتقال زمان برگزاری مراسم از هیاهوی اجتناب‌ناپذیر پایان سال به آرامش ابتدای سال آینده در همین راستا و با همین هدف بوده است.

ماهنامه دنیای كامپیوتر و ارتباطات و هیئت داوران چهارمین دوره انتخاب چهره برتر برای اینكه تاخیر پیش‌آمده را بپوشانند و ضمنا مخاطبین این حوزه را نیز غافلگیر نمایند، دست به ابتكاری جدید زدند و آن عبارت بود از معرفی چند مدیر باسابقه دیگر در كنار چهره برتر آی.سی.تی سال؛ مدیرانی كه هر یك در حوزه‌هایی خاص واجد خوشنامی، سابقه درخشان مدیریت، كارآفرینی، همت و تلاش و كارنامه قابل دفاع، و در یك كلام شایسته تمجید و تقدیر بودند.

در این جمع البته نام یكی از زنان مدیر نام آشنا، فعال و دلسوز و شایسته حوزه ICT كشورمان هم به چشم می‌خورد. مطابق پیش‌بینی قبلی، نام چهره برتر آی.سی.تی سال 1389 یعنی «پرویز رحمتی» یكی دو روز قبل از برگزاری مراسم رسما اعلام شده بود و همه با اطلاع قبلی برای تقدیر از وی گردهم آمده بودند؛ اما نام 4 چهره دیگر كه بنا بود در مقابل دیدگان كارشناسان رسانه‌ها مورد احترام و تقدیر قرار گیرند تا لحظه اخر اعلام نشد، تا اینكه سرانجام بوسیله مجری معرفی شدند و  تشویق گرم حضار را به چشم دیدند.

مراسم در حالی رو به پایان می‌رفت كه در حین پذیرایی، خانواده همدل مجله در میان خانواده بزرگ فناوری اطلاعات و ارتباطات كشورمان گرد هم آمده بودند و تجدید دیدار می‌كردند. حال كه این برنامه توانسته در چهارمین دوره خود و همزمان با نیل به به مرحله كمال، با اقبال و خوشایند كارشناسان این عرصه مواجه گردد و دلگرمی و همدلی ایشان را به همراه آورد، و در میانه این صنعت شایسته توجه و عنایت اهل نظر باشد، تردید نمی‌كنم كه باید صمیمانه قدرشناس این توجه باشم و اعتماد و حسن نظر ایشان را سپاس گویم.

البته این كه یك رسانه تخصصی به جایگاهی برسد كه دست به چنین ابتكاری بزند حتما خوشحال كننده است و مایه مباهات، اما متقابلا این هم كه صاحبنظران و مخاطبان به این اقدام به دیده احترام بنگرند، در خور ستایش است و غرور.