نظرسنجی

شما از چه طریق با این سایت آشنا شدید؟


پر بيننده ترين مطالب

از سوی بزرگ‌ترین اتحادیه بین‌المللی علوم و فنون اروپا (VDE)

سینماسه‌بعدی ال‌جی گواهینامه Full HD دریافت كرد

آنلاین / 21 تیر 1390


تعداد بازدیدکنندگان 1514 بازدید نسخه چاپی

دنیای كامپیوتر و ارتباطات- تلویزیون سه‌بعدی CINEMA ۳D ال‌جی از سوی بزرگ‌ترین اتحادیه بین‌المللی علوم و فنون اروپا یعنی VDE گواهینامه Full HD دریافت كرد.

شركت ال‌جی الكترونیكس اعلام كرده است كه سری تلویزیون‌های سینماسه‌بعدی ال‌جی، از سوی موسسه VDE در اروپا گواهینامه Full HD را برای حالت پخش محتوای سه‌بعدی دریافت كرده است كه این مدرك تمامی ابهامات را در مورد Full HD بودن تلویزیون سه‌بعدی ال‌جی از بین می‌برد.

هاویس كوان، مدیر بخش صوتی و تصویری ال‌جی در این به اره گفت: ما خوشحالیم كه دریافت گواهینامه Full HD تمامی مناقشات را در مورد تلویزیون‌های سه‌بعدی ال‌جی پایان می‌دهد.

چالش در مورد تلویزیون‌های سه‌بعدی این بود كه آیا CINEMA ۳D ال‌جی تصاویر سه‌بعدی را با كیفیت Full HD پخش می‌كند و تصاویر افقی آن دارای۱۰۸۰ خط است یا خیر؟

بر اساس این گزارش، فناوری FPR كه در تلویزیون سینماسه‌بعدی ال‌جی به كاررفته تصاویر سه‌بعدی عمیق را به وسیله انعكاس و تركیب دو تصویر ۵۴۰ خطی (یكی برای چشم چپ و دیگری برای چشم راست) ایجاد می‌كند كه این تصاویر به وسیله عینك سه‌بعدی ال‌جی تصویر سه‌بعدی با رزولوشن ۱۰۸۰ پیكسل به كاربر ارایه می‌كند.

این قانون و فناوری Film Patterned Retarder (FPR) توسط اتحادیه بین‌المللی علوم و فنون VDE تایید شده است.

گفتنی است تلویزیون CINEMA ۳D ال‌جی تاكنون مجموعه‌ای از تأییدیه‌ها را از نهادها و انستیتوها را دریافت كرده است. اتاق بازرگانی الكترونیكی چین نیز اعلام كرده كه رزولوشن عمودی و افقی تلویزیون سینماسه‌بعدی ال‌جی استاندارد p۱۰۸۰ را دارد و گرنه ال‌جی نمی‌توانست در چین از لوگوی Full HD در تبلیغات استفاده كند.

بعلاوه لازم به ذكر است كه بزرگ‌ترین مجله مصرف كنندگان امریكایی Consumer Magazine به تازگی تلویزیون سینما سه بعدی ال جی را به خاطر زاویه دید وسیع، عینك راحت و تصویر شفاف‌تر به عنوان بهترین تلویزیون سه بعدی در امریكا معرفی نموده است.