نظرسنجی

شما از چه طریق با این سایت آشنا شدید؟


پر بيننده ترين مطالب

ارائه محصول جدید Symantec Endpoint Protection 12.1 توسط شركت سیمانتك

آنلاین / 28 تیر 1390


تعداد بازدیدکنندگان 1578 بازدید نسخه چاپی

شركت آینده نگاران (آیكو) ارائه كننده محصولات سیمانتك با لایسنس معتبر در ایران طی یك نشست خبری، ارائه محصول جدید Symantec Endpoint Protection ۱۲.۱ توسط شركت سیمانتك را اعلام و تشریح نمود.

به گزارش دنیای كامپیوتر و ارتباطات، در این نشست كه با حضور اصحاب رسانه در روز سه شنبه ۲۱/۴/۹۰ برگزار گردید، ابتدا   ایمان فكری ‌مدیر عامل آیكو به معرفی مختصری از شركت و فعالیت‌های آن شامل ارائه راهكار‌های جامع امنیت شبكه (Network Security Solutions) و ارائه راهكار جامع مدیریت ارتباط با مشتریان (Microsoft CRM) پرداخت.
وی تهیه و ارائه نرم‌افزار‌های مختلف با لایسنس معتبر در ایران شامل كلیه محصولاتSymantec ، Microsoft و محصولات دیگر شركت‌های برتر نرم‌افزاری دنیا را به عنوان فعالیت دیگر شركت معرفی نمود.
در ادامه پریسا الوندی،‌مدیر فروش بخش امنیت شبكه آیكو، به اختصار در مورد استقبال شایان توجه سازمان‌های مختلف در ماه‌های گذشته از راهكارهای مجازی سازی شركت VMware و كارگاه‌های آموزشی برگزار شده توسط شركت آیكوخبر داد و عنوان كرد كه پس از برگزاری سمینارهای متعدد، و اطلاع‌رسانی های انجام شده، اقبال عمومی برای استفاده از تكنولوژی مجازی سازی در سطح كشور افزایش چشمگیری داشته است.

وی با اعلام این خبر كه ارائه محصول جدید Symantec Endpoint Protection ۱۲.۱توسط شركت سیمانتك از هفته گذشته آغاز شده است، ادعا نمود كه استفاده از تكنولوژی مبدعانه و منحصر به فرد موجب گردیده كه محصول جدید آنتی ویروس سیمانتك به زعم بسیاری از صاحب نظران، گوی سبقت را از رقیبان برباید.

به گزارش دنیای كامپیوتر و ارتباطات، در بخش بعدی این نشست، ایمان دستیار، ‌مدیر فنی آیكو به ارائه مطالب خود در مورد نسخه جدید آنتی ویروس سیمانتك به شرح ذیل پرداخت:
پس از مدت‌ها انتظار شركت سیمانتك در پنجم جولای نرم‌افزار قدرتمند ضدویروس Symantec Endpoint Protection ۱۲ را روانه بازار كرد. نتایج حاصل از آزمایش‌های موسسات مستقل همانند Gartner، AV-Test، Pass Mark،Tolly Group و غیره بر روی این محصول نشان داد كه این محصول با ارائه لایه‌های محافظت بی‌نظیر و عملكرد خیره كننده، در این رقابت در محیط‌های مجازی و فیزیكی گوی سبقت را از دیگران ربوده است.

به گفته سیمانتك، حملات بیش از ۲۸۶ میلیون ویروس‌های مختلف جهش یافته در سال ۲۰۱۰ موجب ایجاد چالش برای راه حل‌های امنیتی سنتی مبتنی بر آپدیت Signature شد كه نمی‌توانستند با این حجم از حملات پا به پا حركت كنند.
سیمانتك در این نسخه با استفاده از تكنولوژی‌های جدید خود مانند Insight توانست سرعت اسكن را تا ۷۰% افزایش دهد و همچنین با استفاده از تكنولوژی جدید SONAR ۳ بدافزارهای جدید و ناشناخته را بدون نیاز به آپدیت روزانه خود بصورت هوشمند شناسایی كند.

از جمله تغییرات جدید این محصول می‌توان به موارد زیر اشاره كرد:
• Symantec Insight:  برای سرعت بخشیدن و افزایش دقت در كشف بدافزارها، فایل‌های در معرض خطر را از فایل های امن جدا می‌سازد.
• Real Time SONAR۳ : در حالی كه نرم‌افزارها اجرا می‌شوند آنها را بررسی كرده و رفتارهای خرابكارانه را بر اساس الگوریتم‌های هوش مصنوعی خود شناسایی و متوقف می‌كند حتی اگر این خطرات جدید و ناشناخته باشند!
• Browser Intrusion Protection: از حمله‌هایی كه به نقاط آسیب‌پذیر و نقاط ضعف Browserها مثل IE و Firefox می‌شوند جلوگیری می‌كند.
• Protection for Virtual Environments: تكنولوژی منحصر بفرد محافظت از شبكه‌های مجازی همانند VMwareو Hyper-V
• Cloud Scan : توسط تكنولوژی Insight Information سیمانتك فایل‌های سیستمی را بصورت آنلاین با نسخه‌های اصلی مقایسه كرده و از این طریق متوجه آلوده بودن یا سالم بودن فایل‌های مورد نظر می‌گردد.
• Download Symantec Insight: فایل‌های در حال دانلود را اسكن نموده و ما را از سالم بودن آن مطمئن می‌كند.
• Bootable Recovery Tools : سیمانتك می‌واند توسط یك سی دی Bootable بدون نیاز به نصب آنتی‌یروس سیستم آلوده شما را اسكن كرده و پاكسازی كند.
• Symantec power Eraser : در صورتی كه روش‌ای استاندارد جوابگو نباشند از این برنامه با حساسیت بسیار بالا و پیشرفته برای موارد زیر استفاده می‌رود: برای شناسایی ویروس‌های پیچیده كه آپدیت آنتی‌یروس‌ها آنها را پیدا نمی‌كند، برای مقابله با آنتی‌ویروس‌های بدلی و بدافزارها و Rootkitها و همچنین برای بازیابی تنظیمات سیستمی كه برای سوءاستفاده تغییر كرده‌اند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ایمان دستیار در پایان افزود كه این محصول نسخه ارتقاء یافته محصول قدیمی Symantec Endpoint Protection ۱۱ می‌باشد كه فروش آن از این پس متوقف شده است.

گفنتی است در پایان این نشست تقدیرنامه و جایزه ویژه شركت سیمانتك به خانم پریسا الوندی به عنوان مدیر فروش برتر خاورمیانه در سال ۲۰۱۰ (ُSymantec Security Champion) اهداء گردید.